Wpis z mikrobloga

  • 3
Ludzie nauczcie się, że jak jeździ się drogami dwu lub więcej pasmowymi to jedziemy prawym pasem. Szczególnie jadąc 40km/h wolniej od ograniczenia i wolnym prawym.

Człowiek jeździ slalomem by takich minąć.

NIE WYPRZEDZASZ NIE JEDZIESZ LEWYM (wyprzedzanie samochodu 200-300m dalej to nie jest powód by jechać tym pasem).

Pozdrawiam z #a1 #polskiedrogi

Ps. Co to za znak/reklama z Jezusem za zjazdem na Tczew? Bo nie dałem rady przeczytać tyle tekstu xD
  • 17
  • Odpowiedz
a wiesz że możesz wyprzedzać prawym pasem?

@oko_strusia: Prawdziwy szeryf drogowy nigdy nie wyprzedza prawym, nie po to ma lewy kierunek i długie, aby jeździć slalomem +40km. Szeryf jak prawdziwy nauczyciel, nawet gdyby jechał, z żoną do porodu, zawsze znajdzie czas aby cierpliwie wytłumaczyć, z jaką prędkością i którym pasem należy jeździć. Zadba również o sprawdzenie stanu hamulców, a po wszystkim wróci na lewy, aby go dalej patrolować. Dobrze, że @
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@oko_strusia a wiesz że tak jeżdżę, przecież po Polsce nie da się inaczej? Po prostu nie raz nie chce jechać 160km/h by zmieścić się z odstepem od tira. A było nie było z 50m trzeba mieć w przypadku ostrego hamowania.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niki_niki szkoda czasu i nerwów jak masz 600 km do zrobienia ;) wszelkich szeryfów nie rozumiem i chyba nie zrozumiem. Bo jak mi się spieszy to się spieszy a nie mam czas na zabawę.
  • Odpowiedz
Po prostu nie raz nie chce jechać 160km/h by zmieścić się z odstepem od tira.

@MrMate: Ale oczekujesz, że ktoś jadący niech będzie 120km/h, zjedzie w tą lukę, zwolni do 90km/h, abyś ty przejechał. Przecież, tak to nawet ty byś nie zrobił. Nie bardzo rozumiem twoją frustrację.
  • Odpowiedz
@MrMate: To jeździj 120km/h i się realizuj, a nie wylewaj frustracje, że nie możesz #!$%@?ć. Ja lubię bardzo szybko jeździć, bo to przyjemne, ale jeszcze nie zdarzyło mi się, aby komuś mrugnąć czy trzymać się jemu na dupie. Czekam, aż typ wyprzedzi i jadę dalej do kolejnego i ostatnią rzeczą jaką by mi przyszło do głowy, to żalić się na publicznym forum, że ktoś nie zjechał, zwolnił i nie ustąpił, w
  • Odpowiedz
@niki_niki: jeszcze bym zrozumiał jakbym ciął 170-180. A nie przepisowe 140 kh/h. Jak chcesz jeździć po drogach ekspresowych to trzeba umieć jeździć. Policja takich ludzi powinna zatrzymywać i prawko na 3 miesiące, też stwarzają takie samo zagrożenie jak Ci od 100 w zabudowanym.
  • Odpowiedz
wszystkich minąłem prawym.

@MrMate: I w czym problem?Ja wyprzedzam takich prawym i jadę dalej, bez napinania się, że to ja muszę zmienić pas, a nie ktoś. Bardzo dobry przykład podałeś, po wyprzedzeniu prawym, szeryf w aucie natychmiast okupuje lewy, a prawy nadal wolny. Więc skoro typ jest taki święty, taki super przestrzegający przepisów, to czego nie jedzie tyle co na tabliczce i naturalnie prawym?

170-180. A nie przepisowe 140 kh/h.

Idź
  • Odpowiedz
Idź trolować gdzieś indziej, bo nigdy by mi przez klawiaturę nie przeszło, aby publicznie pisać, że typ który jedzie z przepisową prędkością powinien być karany. Proponuję swoje mądrości uskuteczniać u zachodnich sąsiadów, są dość skuteczni w ściąganiu mandatów.


@niki_niki: że co? Przecież to nie było o karanie? To było do twoich słów o #!$%@?. Czytaj dokładniej ;-) A przepisy są do przestrzegania więc jest ruch prawostronny i niech policja się nimi
  • Odpowiedz
wyprzedzanie samochodu 200-300m dalej to nie jest powód by jechać tym pasem

@MrMate: jeśli jedziesz z maksymalną prędkością, to zgodnie z Konwencją Wiedeńską jest poprawna jazda.
  • Odpowiedz