Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Te testy psychologiczne czy co to tam jest dla Aspergere są conajmniej dziwne xD

Układanie białoczerwonych klocków w jakieś swastyki, pytania typu "jak kupujesz dwa długopisy po 45 zł i dajesz 100 zł, to ile dostaniesz reszty" (tak było, nie zmyślam xD).
Ostatnio jeszcze mi się spodobała koncepcja akapu, a tam "dlaczego policja jest potrzebna?" i tego typu pytania xD.

#asperger #zespolaspergera #autyzm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Tak. To najprawdopodobniej pytanie z WAIS, czyli najczęściej stosowanego w warunkach klinicznych testu zdolności poznawczych. O ile się nie mylę, to pytanie odnosi się do podskali badającej rozumienie reguł społecznych.
  • Odpowiedz
@Gnosis: Ciekawe, ale ciężko tutaj znaleźć jednoznaczną odpowiedź (przynajmniej ja miałbym problem). Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to stwierdzenie; "Rolą policji jest utrzymywanie porządku i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu", ale ktoś inny, bardziej cyniczny albo o "egzotycznych" poglądach politycznych mógłby widzieć policję np. jako narzędzie służące opresji i utrzymaniu władzy.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Odpowiedzi są punktowane według klucza. Nie mam w tym momencie dostępu do podręcznika testu, więc Ci nie odpowiem jakie odpowiedzi są dopuszczalne. Wiem za to, że oprócz oceny ilościowej, liczy się też ocena jakościowa i patrzy się całościowo na wykonanie testu. Jeśli ktoś odpowiada w taki sposób, w jaki to przedstawiasz, to zawsze można dopytać jak powinno być według niego w dobrze funkcjonującym społeczeństwie.

Właśnie WAIS (i jego wersja dla
  • Odpowiedz
@Gnosis: Ja bym odpowiedziała, że policja normalnym ludziom nie jest do niczego potrzebna, a złodziejom tylko przeszkadza. Ergo chodzi o to, by zastraszyć społeczeństwo, a zarazem chronić władzę. Takie wojsko light. ;) I że w dobrym społeczeństwie policja nie jest potrzebna do niczego.
  • Odpowiedz