Wpis z mikrobloga

@szrono: W momencie ocieplenia przegrody (piszę o klasycznej ścianie dwuwarstwowej), zamykasz wilgoć w ścianie. Dlatego należy tak wykonać przegrodę, aby ilość wilgoci była minimalna. Inaczej będzie oddawana do wewnątrz budynku. Chyba, że zastosujesz jakiś oddychający system ocieplenia, ale trudno mi powiedzieć na ile jest to skuteczne, bo nie miałem z tym styczności.
  • Odpowiedz
@Nobel210: Dokładnie. Folia ma być warstwą ślizgową podczas obsypywania fundamentów. Wiem, że w Internecie jest mnóstwo materiałów o układaniu kubełkami do warstwy klejowej, do izolacji. Z doświadczenia swojego i ludzi pod którymi się uczyłem wynika, że to ryzykowne rozwiązanie w przypadku tradycyjnego budownictwa mieszkalnego.

Skutki w przypadku skierowania folii kubełkami do ściany (zdjęcie w artykule)
http://www.izolacje.com.pl/artykul/id1070,grubowarstwowe-bitumiczne-powloki-hydroizolacyjne?p=2
W przypadku styropianu jest to bardziej widowiskowe. Byłem świadkiem zerwania styropianu fundamentowego i
dyzenteria - @Nobel210: Dokładnie. Folia ma być warstwą ślizgową podczas obsypywania ...

źródło: comment_gB4rcLGNaSl9kujLOOBzVPvlUSheG07A.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
styropianu jest to bardziej widowiskowe. Byłem świadkiem zerwania styropianu fundamentowego i stryroduru.


@dyzenteria: moze problemem jest tutaj raczej nieumiejetne obsypywanie... Sam pracuje w budowlance i nigdy z tym problemow nie bylo. Aktualnie stawiam swoj dysperbit--->papa--> styrodur-->folia kubelkowa-->kruszywo.
  • Odpowiedz
@VezookVip: Zgadzam się. Błąd ludzki w tym przypadku ma zapewne często duży udział. Dlatego uważam, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nie zwracałbym też uwagi na tę słynną pustkę przez którą ma odparowywać wilgoć. Kwestią szczęścia jest, czy kubełki wbiją się czy nie wbiją w izolację (patrz zdjęcie - fotografia nie moja) i nie odetną tym samym drogi dla wilgoci. I nie chodzi tu wyłącznie o czynność zasypywania, ale również
dyzenteria - @VezookVip: Zgadzam się. Błąd ludzki w tym przypadku ma zapewne często d...

źródło: comment_Ypw3pKntkdZ9szwjsgdc7kyjHoVaUjbC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@VezookVip: Dlatego zagospodarowanie zrób po zimie. Niech się wszystko ustabilizuje. Najważniejsze to prawidłowe wykonanie zagęszczenia odpowiednim materiałem.

W jednym z oddziałów firmy, w której pracuje jest znany przypadek opadnięcia opaski i dojścia do wiatrołapu z kostki betonowej po zimie. Także nawet na dużych budowach się to zdarza.
  • Odpowiedz
@revoolution:

wiekszych glupot na oczy nie widzialem

Przyjąłem do wiadomości. W takiej sytuacji chciałbym żebyś wytknął błędy w moim rozumowaniu. Nie mam siebie za alfę i omegę, każdy może się mylić.

Od siebie dodam jeszcze to, że system folii przeniesiono do Polski z Skandynawii w sposób dosłowny, co już samo w sobie jest błędem, bo nie można porównywać geotechnicznych warunków posadowienia obiektów w Polsce i Skandynawii jeden
  • Odpowiedz
@dyzenteria: układając wypustkiem do zewnątrz, od wewnętrznej strony woda i wilgoć będą zbierać się w kubełkach - dociśnięta przez ziemię folia będzie powodować cyrkulacje w każdej poszczególnej przegrodzie, po X latach doprowadzając do degradacji izolacji , więc jest jeszcze gorzej, nie uważasz ? O ściąganiu izolacji przez folię napisano tysiąc bajek, a wierzą w nie tylko ci którzy ukłądają izolację "w powietrzu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz