Wpis z mikrobloga

Priwiet, Mirasy

Wiedzieliście, że car Paweł I wybudował dla siebie własny pałac w Petersburgu (tak obawiał się o własne życie) i zamieszkał w nim raptem 40 dni, bo został zamordowany w ramach spisku?
Albo że Petersburg leży na ponad 40 wyspach?
Czy też może o tym, że w czerwcu w tym mieście jest tak jasno, że praktycznie nie da się spać?
Bądź o tym, że w przeciwieństwie do metra w Warszawie, które po prostu nazywa się Metro Warszawskie, system kolei podziemnej w SPB przed upadkiem ZSRR nosił pełną oficjalną nazwę:

Odznaczone Orderem Lenina Leningradzkie Metro imienia Włodzimierza Lenina

Ale o co mi w sumie chodzi?

Jako że mam całkiem dużo czasu, bo nie zaczęły się jeszcze zajęcia w moim nowym Uniwersytecie to naszła mnie refleksja. Mianowicie: udało mi się dostać na erazmusa do Sankt Petersburga i jestem od dwóch tygodni w Rosji, właśnie w tzw. Północnej Stolicy i zostanę tutaj do końca stycznia w ramach studiów. Pomyślałem, że może właśnie tu na mirko, które przeglądam już całkiem długo podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat tego miasta i wrzucę parę ciekawostek raz na jakiś czas.

Jak ktokolwiek odpowie to za parę dni mógłbym znów coś podrzucić, bo być może dziś już czeka mnie wycieczka po petersburskich dachach.

Na zachętę - jeszcze parę fotek (reszta w komentarzach)

#rosja #turystyka #erasmus
Jesdaff - Priwiet, Mirasy

Wiedzieliście, że car Paweł I wybudował dla siebie własn...

źródło: comment_p84f7EMYoj1ByJ7YovVOhHdoRIFmLeVz.jpg

Pobierz
  • 21
@Kacc
Atmosfera jak to na typowym erazmusie. Jest doslownie tak samo jak w polskim akademiku dla erazmusow. Tu swoja droga wlasnie mieszkam w takim aka, tylko że nie ma w nim żadnych Rosjan.
Było trochę normalnych imprez na mieście w ramach orientation week, a tak to chleje ruska woda w akademcu.

@ulises
Pewnie tak. Wlasnie ostatnio zaczalem zegnac sie ze sloncem na najblisze pol roku xd

@kocha_to_poczeka
Poszukiwania in progress ( ͡
@Jesdaff: Mieszkałem tam, wspaniały to był rok, nie zapomnę go nigdy.

Ale 2 lata temu w listopadzie naliczyłem 10h słonecznych, a to ryje banie xD

To miasto kocha się miłością patologiczną. Kiedy po 2. tygodniach deszczu w końcu pojawia się światło - nie ma nic piękniejszego na świecie ;)
ale normalnie jest to erazmus w ramach programu ka107 bodajze


@Jesdaff: czyli dostałeś grant tak jak do innych krajów UE? Koleżanka z roku była w Petersburgu teraz na letnim semestrze i jechała w ramach umów wielostronnych - grantu niestety brak