Wpis z mikrobloga

@trace_error: Zastanawiam się, czy nie powierzyć teraz bezpieczeństwa roweru w ręce łańcucha. Jest cięższy - ale wygodniejszy, bo transport na rowerze nie powinien sprawiać problemu. I elastyczny to i szersza latarnia się złapie i zwykły stojak.
Dotychczas miałem Kryptonite Keeper w wydłużonej wersji i z doświadczenia już wiem, że nie jest też jakąś ultra przeszkodą i odciąć się go da - żaden szok w sumie. Więc czy jest sens utrudniać sobie
  • Odpowiedz
@anonim1133: keeper ma kardynalną wadę - ryglowanie jednostronne przez co można go podważyć bez cięcia. Dobry kryptonite to seria evolution 4 lub new york. W sumie żeby przeciąć dobrego ulocka to musiałbyś mieć hydrauliczne nożyce albo szlifierkę, a i tak zejdzie parę minut.
Wg mnie łańcuch jest mniej bezpieczny (łatwiejszy do przecięcia) a cięższy w transporcie.
  • Odpowiedz
@trace_error: Tak, łańcuch jest cięższy, ale łatwiejszy w transporcie. Dla ulocka muszę specjalnie zawsze brać plecak - a łańcuch zawinę na ramie i elo :P
Sądzisz, że łańcuch da lepsze zabezpieczenie niż linka, czy na jedno wyjdzie tak na prawdę? ;f
  • Odpowiedz
Pas z dwoma szlufkami w odstępie równym szerokości ramion ulocka jest bardzo przyjemnym rozwiązaniem. U-lock ułożony przy udzie nie zawadza nawet przy jeździe szosowej. Ja bym nie mógł zakładać ciężaru na rower, bo po pierwsze zmieniałbym jego wyważenie (1kg+ przy rowerze 10kg już czuć, gdziekolwiek by to nie było założone), a po drugie denerwowałoby mnie to przy poruszaniu się po nierównościach (póki nie byłoby bardzo sztywno zamocowane, zawsze by się obijało/trzęsło) których
micles - Pas z dwoma szlufkami w odstępie równym szerokości ramion ulocka jest bardzo...

źródło: comment_s7LA4lGPy2NoCUUi6GIqIIuMS0iJ8Vx7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz