Wpis z mikrobloga

Mirki. Wkrecilem się trochę w cygara. Chciałbym sobie od czasu do czasu puścić dymka. Jak na razie to kupowałem tylko cygara jakiejś firmy,której nazwy nie pamiętam. Cygara słabe,jasne. Chciałbym,abyście polecieli coś dla laika na początek przygody z cygarami. Poleccie coś co pomoże sie wkręcić,spodoba. Cos na początek przygody. Prosilbym tez o polecenie sklepów.

#cygara
  • 14
@rihno: a skąd jesteś? Łatwiej będzie mi polecić jakiś sklep :)
Zacznij od czegoś słabszego
Kuba:
- Trinidad Coloniales lub Reyes
- Rey del Mundo Choix Supreme
- Montecristo Open junior lub Regata
- Romeo y Julieta w tubie (no 1, 2 lub 3)

Nowy świat
- Ashton (może być seria VSG)
- Santa Damiana
- A. Fuente
- Davidoff 2000, no 2,
@rihno nie zamówisz przez internet na osobę prywatną, tylko na firmę. We Wrocławiu jest sklep Old Havana na Kiełbaśniczej, tam kupisz i zapalisz. Byłem tam kilka razy i muszę przyznać, że mają na prawdę dobry wybór.
@rihno w innych krajach czy z innych krajów? W innych krajach tak, z innych krajów też tylko tutaj mogą w pewnym momencie się przyczepić i do pakczi będziesz musiał dopłacić cło. W tym przypadku bardziej opłacalne jest kupowanie w sklepach stacjonarnych w Polsce.
@rihno: ja zamawiam na firmę kumpla, popytaj znajomych czy któryś nie ma działalności gospodarczej. Jeden ze sklepów oferuje "Firmę zaprzyjaźnioną" i umożliwia zamówienia w ten sposób.

Do listy, którą kolega @uzamkniete zamieścił potwierdzam Romeo y Julieta (praktycznie każdy) i... w sumie na tę chwilę od Kuby bym uciekł na parę chwil, albowiem inne rzeczy są nie gorsze, a czasem tańsze.

La Flor Dominicana - La Riserva Especiale "El Jocko" czy jakoś
@zolwixx z tym, że wiesz... Polecam tylko long fillery, a Stanisław to zwykle ścinki są. Raz znalazłem w nich sznurek :P LFD i A. Bradley maja taki wachlarz, że trafi się na baaaardzo mocna sztukę albo totalnie bez smaku :P dlatego lepiej zacząć od czegoś sprawdzonego i na tym bazować, dopiero później testować nowe, mocniejsze smaki. Tak mi sie wydaje.
@uzamkniete: Może ten sznurek powoduje, że palą się całkiem nieźle, smakowo naprawdę nie ustępują santa damianie. LFD i AB mają wachlarz, ale... która sztuka jest bez smaku? :) AB wypaliłem trochę i nigdy nie było wpadki. Co najwyżej moc większa i tu Prensado na początek faktycznie nie wskazane.