Wpis z mikrobloga

Po prawie 5 latach miałem okazję zagrać w #thelastofus na #ps4 #ps4pro i przed chwilą właśnie ją skończyłem. Zanim się do nie dobrałem próbowałem zrozumieć w czym ten zachwyt nad tą produkcją. Teraz w końcu nadrabiam zaległości odkąd posiadam prosiaka. Po prostu brak mi słów by jakoś sensownie bez ogródek opisać to arcydzieło.

Nie ukrywam że trochę się obawiałem tej gry ze względu na moje oczekiwania, które wyrobiłem sobie po tych pochlebnych opiniach. Gra przedstawiła bardzo dojrzałą historię opowiadająca nie tyle co o apokalipsie zarażonych, ale o przemianach głównego bohatera, mocno zahaczająca o nature psychologiczną. Historię niespotykaną w dzisiejszych grach, bardzo głęboką, szczerą i wiarygodną. Najbardziej zachwycil mnie sposób w jaki gra budowała relacje pomiędzy Ellie i Joelem bo nie była taka płytka. Gra stara się bardzo ostrożnie poruszać trudne tematy, stara sie pokazywać przez jakie trudności przeszły obie głównie postacie i jak ich moment poznania był początkiem wywrócenia ich życia do góry nogami. Całość dopełnia fakt że był to pewnego rodzaju obraz prawdziwego rodzicielstwa - a świat w którym się znajdowali i droga którą brneli były nauką wychowania, próbą w której ponownie znalazł się Joel. Coś pięknego.



Na pochwałe zasługuje równiez genialne AI szczególnie w trakcie walki, aczkolwiek miejscami CZASAMI irytowało przy skradaniu :< Przeciwnicy kombinowali jak by Cię obejść z drugiej strony, było to dosyć naturalne. Graficznie też zachwyca jak na gre z 2013 roku. A mimo że gra była liniowa, to myśle że jest to również przykład dobrze zrealizowanego post-apo survivalu - gameplay, płynne skradanie się, prosty i dosyć wiarygodny looting.

Z checią pozbyłbym się z pamięci tej gry i zagrał na nowo. Ląduje w moim top 3 i czekam na dwójke, jestem ciekaw co nam dostarczy.
Moja ocena, a rzadko taką daje: 10/10

Pytanie do was.

Pobierz V.....n - Po prawie 5 latach miałem okazję zagrać w #thelastofus na #ps4 #ps4pro i pr...
źródło: comment_qfAVnHOsDW5moIPk0Ez4j57XkXRXCRUD.jpg
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Veezen: co do twojego pytania, to odpowiedź nie jest wcale taka prosta. Wszak chodzi tu o Ellie, uratowała go, troszczyla się o niego. Była jak jego córka, miał wobec niej dług wdzięczności, choć z początku była tylko towarem. Nikt nie gwarantował wypracowania szczepionki czy leku. To było tylko gdybanie. Dla gdybania miał by poświęcić najdroższa mu osobę w tym świecie?
@rabarbarowyStraznik

Dokładnie. Poza tym coś czuję ze Świetliki nie mieli takiej technologii i zasobów aby tą szczepionkę stworzyć - z logicznego punktu widzenia. Trafiłem nawet w szpitalu na dyktafon i zapis doktora który gdybal nie dając gwarancji że to coś faktycznie pomoże. Przypuszczam że mogliby ją wykorzystać do własnych celów.

Pod jednym filmikiem zakonczenia TLoU (bo musiałem obejrzeć jeszcze raz) znalazłem idealne podsumowanie które zawarte było w jednym zdaniu: "Świat odebrał coś
@Veezen: Oczywiście, że Joel zachował się egoistycznie i zwyczajnie źle.
Możesz sobie gdybać, że Świetliki nie miały technologii, że może by się nie udało itd. itp ale historia (pewnie specjalnie) nie pokazuje takich wątpliwości i wyraźnie widać z czym wiążą się poszczególne wybory Joela.
Poza tym, na tyle na ile gracz poznaje Ellie podczas gry, to powinien wiedzieć, że ona bez wahania zgodziłaby się na te operację.
Wybór Joela jest samolubny
@Veezen: z większością zgoda No ale AI na wysokim poziomie? Tak średnio. Nie jest najgorzej ale przeciwnicy nie są bardzo wymagający. Ciut lepiej klikacze itd. Niemniej gra znakomita. Przede wsystkim broni się klimatem, fabułą i dawkowaniem emocji. Można poczuć to post apo bardzo dobrze
Na pochwałe zasługuje równiez genialne AI


@Veezen: COOOO XDDDD Przecież ai jest totalnie #!$%@? :D Uwielbiam tą grę i spokojnie daję jej 10/10, ale z tym argumentem to już popłynąłeś konkretnie
jedna ciekawostka związana z zakończeniem, z której ja zdałem sobie sprawę dopiero po wszystkim


@powaznyczlowiek: To tak samo jak z salą operacyjną


ja niestety nie trawie klimatow z zombiakami i po 2h przestałem grac


@szczebrzeszynek: Ja znowu nie trawie wszelkiej maści multików w które gra się bez celu lub gier które nie mają ciekawego wątku fabularnego :) Mamy tyle gier że każdy znajdzie coś dla siebie

Oczywiście, że Joel zachował