Wpis z mikrobloga

Elo mirasy, nigdy nie kupowałem z chin (oprócz wczoraj - dałem się namówić na drona szukając telefonu XD). Może ktoś jakiś poradnik jak into zakupy chińskie? Szukam jakiegoś telefoniku i właśnie na dniach ogarnąłem, że na tych marketach chińskich są dużo tańsze. Czy są to w ogóle oryginalne aparaty? bo szczerze mówiąc to nie spotkałem się nigdy z podróbką telefonu marki huawei czy xiaomi. Jak to jest z cłem i vatem i czy to pewne, że mi go #!$%@?ą, a może da się tego uniknąć i ile taki podatek wynosi?
No a przy okazji, może ktoś doradzi który model lepszy albo zaproponuje jakiś sensowniejszy wariant do 800 zł, bo z tych porównywarek gówno wynika, a z recenzji mobzilli też nie za bardzo sklasyfikuje, jak każdy z nich jest odpowiedni XD. Honor 9lite vs Huawei p smart vs Xiaomi redmi note 5.

#alieexpress #gearbest #zakupyzchin #cycki #xiaomi #honor #huawei #telefony
#aliexpress
  • 9
@#!$%@? nie do końca odpowiem na twoje pytania ale z mojego doświadczenia to kupiłem xiaomi z gearbest i wszystko w porządku było, żadnego cła i problemów
3. Płatność kontem Paypal z podpiętą kartą wirtualną Revolut


@n_____S: @#!$%@?: Ewentualnie bez Revoluta bo przy Paypalu i tak przelicza po niekorzystnym kursie a ochorna Revoluta nie działa przy płaceniu PayPalem
@n_____S:
GB to poodejzewam gearbest, ale czym jest bg,pdm,edm?
Wiesz jak to jest w podatkami?
I czy na Ali telefony też są legit, bo xiaomi które nawet na GB znalazłem za 720 najtaniej na Ali chodzi po niecałe 600?
Ewentualnie jak ominąć niekotorzystne przewalutowanie PayPal, skoro tej karty revolut uzywalbym 2 razy w roku to więcej bym wydał pewnie za utrzymanie. I czy duzo z tą kartą #!$%@? ?
I czy