Wpis z mikrobloga

@krzy_siek Nie wiem czego potrzebujesz, ale opiszę co ja używam:
1. Zwykłe skanowanie - na ekranie poka cyk w ikonkę i tyle, potem ewentualnie w menu na znaczek jajka jak trzeba do wyliczenia dodać appraisal. Jeszcze od razu można wejść tam w ikonkę mieczy i zobaczyć, które ataki są najlepsze i jak wypada w porównaniu do podobnych gatunkow.
2. Renaming czyli zmiana nazwy poka na bardziej "użyteczną", w zakładce wybierasz sobie
  • Odpowiedz
@krzy_siek To oznacza ile % maksymalnego IV posiada pokemon. O ile rozumiesz co to są IV :p Maksymalnie 15 ataku, 15 obrony, 15 hp (razem dodatkowe 45 pkt). Twój ma 4 + 7 + 15 = 26 26/45 = 58% (jest przedział ponieważ program nie jest w 100% pewny)
  • Odpowiedz
@krzy_siek Teoretycznie tak, ale na twoim poziomie bym się aż tak nie przejmował. Zresztą same % nie mają znaczenia jeśli pokemon jest słaby :p Ogólnie teraz bardzo szybko się wbija xp, a do 30 poziomu na dziko spotykasz coraz lepsze poziomowo pokemony, które możesz ewoluować i będą bardzo dobre nawet ze słabym IV. IV ma dopiero znaczenie kiedy chcesz ulepszać pokemony 30lvl+ za pomocą stardustu i candy i chcesz żeby twój
  • Odpowiedz
A no i jeszcze można skanować podczas łapania, ale ja tego nie używam w ogóle.


@ProwojMiliten: a jak dla mnie jedna z lepszy funkcji, zwłaszcza jeśli masz do łapania coś co się ciężko łapie. Wtedy jak nie seta albo przynajmniej powyżej 90% IV to odpuszczam.
  • Odpowiedz
@krzy_siek: Ja chcę dodać parę od siebie rzeczy. Zapewne już dawno wiesz nieco więcej, ale mimo to chcę coś dopowiedzieć.

Poki w grach oryginalnych i w PGO się różnią. Więc niekoniecznie to, co byłoby dobre w grze, jest dobrze w GO.
Oprócz tego, shiny poza kolorkiem nie mają ŻADNEJ różnicy. Czyli shiny pikachu jest tak samo silny, jak gdyby nie był shiny.

Dodatkowo... CP jest najważniejszą rzeczą. Nie IV. Ale CP zależy od IV. To znaczy... Wieksze CP = silniejszy pok. 1000 CP not likely/not out of the norm (statystyki pokazywane w Appraise jak jesteś w Mystic; więcej tutaj) jest lepszy od wonder/exceed 999CP. Bo to CP jest podstawową
  • Odpowiedz