Wpis z mikrobloga

Jadę właśnie autobusem na górę Victoria Peak w Hong Kongu, łącznie z metrem wychodzi około godziny w jedną stronę. Wczoraj byłem tam w dzień, porobiłem zdjęcia, polatałem dronem, wszystko fajnie, postanowiłem więc wrócić na wieczór i powtórzyć te kadry po zmroku. I byłoby super, gdyby nie fakt, że dron tuż po wystartowaniu poczuł chińską ojczyznę w powietrzu i odleciał do pobliskiego lasu. Błądziłem i szukałem go bez najmniejszej nadziei, teraz wracam tam kolejny raz za dnia, może przy takim oświetleniu się uda, oby. Najbardziej zależy mi na karcie pamięci, jak się okazuje cowieczony backup to chyba jednak za rzadka sprawa :(

nalogowiec - Jadę właśnie autobusem na górę Victoria Peak w Hong Kongu, łącznie z met...

źródło: comment_4lt2MdasAWY0EUplNJSt7y4PndNocXKn.jpg

Pobierz
  • 8
@Rexikon: jak mówi stare polskie powiedzenie, no i #!$%@? no i cześć, nie znalazłem, to co widać na zdjęciu to tylko fragment przestrzeni która stała się nowym posiadaczem drona :( ślisko, mokro, duży spadek, rośliny po kolana, duże drzewa z kolcami - naprawdę niesprzyjające warunki, dałem sobie spokój, nie warto ryzykować, zwłaszcza, że w hong kongu jest flagship store dji, więc pójdę tam pod wieczór i kupię następcę :|
nalogowiec - @Rexikon: jak mówi stare polskie powiedzenie, no i #!$%@? no i cześć, ni...

źródło: comment_53fkgU1qbjOkhbfoUd5VGr6DEVAzpI1M.jpg

Pobierz
@callmemiro: hej, dziękuję za info, nie wiedziałem o tym, dziś już nie dałem rady dotrzeć do salonu dji, podjadę tam jutro z rana, zobaczę co powiedzą, w razie czego chętnych plusujących ten komentarz zawołam. Co ciekawe, nie widziałem drona w find my drone, nie podpiął się pod gps (?). W logu z tego co widzę w pewnym momencie miał prędkość powyżej 100km/h, nie wiem jak to możliwe (tak jak na załączonym
nalogowiec - @callmemiro: hej, dziękuję za info, nie wiedziałem o tym, dziś już nie d...

źródło: comment_U8Ql5KolWKc238eHesmhyZYYd3L4aMps.jpg

Pobierz
@nalogowiec: w logu powinienes tez miec ostatnia pozycje gps zarejestrowana przez drona, jezeli spadl to moze poszukaj w tej okolicy?
Nie wiem jak to dziala ale jezeli zapytaja skad go masz to powiedz ze dostales w prezencie. A kupiles go nowego? Jesli tak to bym powiedzial prawde.
I tak w sumie nie masz juz nic do stracenia