Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam mirki i mirabelki,
Mam depresję spowodowaną brakiem celu w życiu. Nic co robię mnie nie cieszy, przeraża mnie koniec studiów i pracowanie od 8 do 16 do śmierci, przeraża mnie związanie się z osobą z którą mam spędzić całe życie, przeraża mnie kupno domu, przeraża mnie myśl o wychowywaniu dzieci. Nie wiem czy chce robić cokolwiek z tych rzeczy, nie wiem czy chce żyć jak każdy.
W związku z powyższym szukam jakiegoś rozwiązania, Mirki dopomóżcie radą: jakie są Wasze cele w życiu? Co chcecie osiągnąć?
Czy macie może jakieś książki/artykuły, które mówią o poszukiwaniu tego celu?
Macie wiedzę o jakimś filozoficznym ruchu, który opowiada o celach, który Was zaintrygował?
Od razu uprzedzam: ateista z tej strony więc wszystkie bożki odpadają.
#depresja #pytanie właściwie #pytania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: To może całkowity hedonizm? Kto ci każe wiązać się i robić bachory? Nie kazdy jest stworzony do związku i mienia potomstwa. Masz narkotyki, prostytutki. Możesz chodzić na #!$%@?, cpac kokainę, podróżować, poznawać ludzi, zarabiać hajs i go #!$%@?. Hedonizm jest jedynym rozwiązaniem dla zagubionego człowieka. Imprezy narkotyczne, orgie, #!$%@?, koks. NIE PCHAJ SIE W ZWIAZKI BO POLEGNIESZ. NIE TEGO CI TRZEBA.
@Xtal: Widzę, że masz niezłą filozofię życia, tak trzymaj, ciekawe co będzie z tobą za "x" lat. Narkotyki nie są dobre bo wzrasta na nie tolerancja i o ile na początku kopią i dają "szczęscie" to po jakimś czasie już nie, chyba że zwiększasz dawkę, ale dawki nie da się zwiększać w nieskończoność, rujnują zdrowie i pieniądze a po odstawieniu następuje depresja - FAJNE PERSPETYWY, nie ma co, zresztą nie wiem
@Xtal: Obok seksu?
#!$%@? sobie kwas, zioło, MDMA i N2O równocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - już się nie bawię w narkotyki, ale polecam chociaż raz doświadczyć takiej #!$%@?.
@AnonimoweMirkoWyznania nie musisz robić nic z tych rzeczy, które wymieniłeś. Nie dręczy się tym, że powinieneś wiedzieć czy tego chcesz czy nie, bo czasami jedno wydarzenie albo osoba może Ci całkowicie odmienić światopogląd
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma idealnego sposobu na życie. Jedni rzucą się w hedonizm, inni w altruizm, a jeszcze inni swoje szczęście będą widzieli w płodzeniu gówniaków i przeciętnym życiu.

Moja filozofia jest prosta; nie przywiązywać się do nikogo i niczego, czyli absolutna wolność. Nie wiąże się z nikim, bo to poświęcenie i ograniczenia. Nie biorę udziału w wyścigu szczurów, bo nie chcę być w wieku 40 lat wrakiem człowieka. Jedyną osobą na
@bezbekpol: a nie myslales ze okreslasz ich wydmuszkami bo to jedyny sposob by zagłuszyć glos w twojej głowie ktory mowi "stary im sie udało. Serio maja takie życie jakie choć troche chcialbym mieć"?