Wpis z mikrobloga

"Nigdy nie byłem na procesji czy pielgrzymce i wcale się nie wybieram. Nie podoba mi się eksponowanie, manifestowanie na zewnątrz swojej odmienności, innego ja. Zaznaczam od razu, że nie jestem katolikofobem, nie mam nic przeciwko środowiskom katolickim, ale to, że wychodzą na ulice i demonstrują, zwyczajnie mi nie odpowiada. Trzeba ze sobą rozmawiać, wzajemnie się szanować, ale wychodzenie na ulice może przynieść wręcz odwrotny skutek. Może powodować, że takie środowiska nie zyskają akceptacji. Myślę, że demonstrowanie na ulicy jeszcze bardziej uwypukla inność i odmienność. A przecież organizatorom chodzi o coś zupełnie przeciwstawnego."

Co to? To słowa - przerobione - Dominika Kolorza, przewodniczącego śląsko-dąbrowskiej "Solidarności".
Dał on taką wypowiedź o dzisiejszym katowickim Marszu Równości:

– Nigdy nie byłem na takim marszu i wcale się nie wybieram. Nie podoba mi się eksponowanie, manifestowanie na zewnątrz swojej odmienności, innego ja. Zaznaczam od razu, że nie jestem homofobem, nie mam nic przeciwko środowiskom LGBT, ale to, że wychodzą na ulice i demonstrują, zwyczajnie mi nie odpowiada. Trzeba ze sobą rozmawiać, wzajemnie się szanować, ale wychodzenie na ulice może przynieść wręcz odwrotny skutek. Może powodować, że takie środowiska nie zyskają akceptacji. Myślę, że demonstrowanie na ulicy jeszcze bardziej uwypukla inność i odmienność. A przecież organizatorom chodzi o coś zupełnie przeciwstawnego.


Tej jesieni widzimy się jeszcze w Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu, Zielonej Górze i prawdopodobnie w... Lublinie!

#bekazprawakow #lgbt #neuropa #4konserwy #heheszki #homoseksualizm #teczowepaski #religia #katolicyzm #solidarnosc #katowice
Tom_Ja - "Nigdy nie byłem na procesji czy pielgrzymce i wcale się nie wybieram. Nie p...

źródło: comment_vkieII323kesjCAsPOOnjEEWtnghoS00.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Dominiku dzbanie nie wygłupiaj się już więcej, idź spać. PS fajnie widzieć, że praktycznie w każdym województwie były marsze równości
  • Odpowiedz