Wpis z mikrobloga

No witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam takie pytanko, otóż kupiłem klona Arduino uno i do tej pory pisałem programy dla Arduino w tym dziwnym języku bazującym na c++ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym przejść na czyste c tylko tak właściwie to nie wiem jak zacząć, słyszałem że Arduino da się w tym programować. No i tu pytanie jak to jest w końcu z tym bootloaderem arduino, niektórzy piszą że można go wywalić tylko tak właściwie po co?
Wgrałem program w czystym c który miga diodą programowalną na Arduino i wszystko działa.
Mógłby ktoś mi podpowiedzieć z której strony to ugryźć? Jak coś to mam programator pod USB z przejściówką.

#arduino #avr #programowanie #noob
  • 3
@kosmitchak: To nie jest język bazujący na C++ tylko C++ z biblioteką do obsługi Arduino (Hardware Abstraction Layer). Oczywiście biblioteka standardowa jest też odpowiednio okrojona. Jak chcesz programować na czysto to pobierz sobie Eclipse z pluginem AVR (polecam tutoriale Atnel na youtube, ostatnio wydał zaktualizowany właśnie pod nowe eclipse) i datasheet do konkretnej Atmegi którą masz w swoim Arduino. Dodatkowo możesz sobie też pobrać jakieś nowsze avr-gcc jak chcesz używać rzeczy
@kosmitchak: ja zaś polecam atmel studio 7, tam masz wszystko aktualne i ciągle wspierane.
do programowania polecam atmel ice ale to kombajn i dużo kosztuje (za to programuje wszystkie avr i prawie wszystkie uC atmela) a jako opcje budżetową polecam dowolny usb-asp. trzeba zainstalować jeszcze avrdude ale to nie są problemy, w razie wątpliwości pomożemy.