Wpis z mikrobloga

Proszę pomóżcie co mogę dalej zrobić #kradziez.
Jak wiele razy wcześniej na #g2a kupiłem kod do amerykańskiego #psn #ps4 #playstation.
Niestety kodu nie mogłem użyć. Dostałem komunikat > The Code you entered may not be correct or may no longer be valid (WC-40371-5)
Zgłosiłem problem do g2a. Kazali mi kontaktować się z Sony. Niestety odrzuca mi połączenie ze wsparciem w USA. W polskim wsparciu piszą, że nie rozpoznają kodu.
Skorzystałem z płatności #paypal, gdzie oczywiście zgłosiłem roszczenie. Tu również mi nie pomogli. Napisali, że przedmiot był dobrze opisany!?

Kod nie działa, a kasy nie chcą zwrócić.
#pomocy #afera #kradno
  • 17
@Finsnsowy: Miałem kiedyś niedziałający kod na G2A, nie miałem też ich tego całego "SHIELDA". Pisałem do Supportu dużo i po jakichś 2-3 tygodniach oddali mi te 10zł xD. Niestety kupowanie tam gierek to dramat i dla oszczędności tych powiedzmy 20zł szkoda nerwów imo.
@Kakaladze: kupując tam wiele zaoszczędziłem. To najszybszy sposób żeby kupić kod do amerykańskiego psn. Dodatkowo gry w USA są tańsze i większy wybór.
Taka akcja zdarzyła mi się pierwszy raz
@Finsnsowy: paypal na fejkowe amerykańskie dane, do niego revolut i to podpinasz pod amerykańskie konto i działa. Zwykła polska karta też zadziała tylko przewalutowanie nie będzie takie korzystne oczywiście.

A odpinać radzę bo od czasu do czasu paypal przyskrzyni konto z fejkowymi danymi (z jednym mi się zdarzyło, z drugim nie). Konsekwencje żadne, poza tym że jeśli była do niego przypięta karta to już na innym koncie może jej nie dać
@MisPluszowyZWadaWymowy: jest ograniczenie regionalne : An error occurred while adding your PayPal account.
Paypal is very limited if you don't have any bank/card details on it, and some stores won't accept payment from it even if you have enough Paypal credit (including PSN).
https://amp-reddit-com.cdn.ampproject.org/v/s/amp.reddit.com/r/PS4/comments/4j46b4/adding_funds_via_paypal_to_us_psn_account_from/?amp_js_v=0.1&usqp=mq331AQECAEoAQ%3D%3D
Nie można dodać polskiej karty do konta PayPal amerykańskiego
@Finsnsowy: sprawdziłem, ing płatnicza i wirtualna wchodzą bez problemu, jedną z nich płaciłem jakiś rok temu. Mbanku zwykła płatnicza nie chce, bo paypal twierdzi że gdzieś już jest przypięta mimo że na pewno nie jest (przynajmniej mam taką nadzieję ( _). Revolut może działać, bo paypal wyświetlił że bank odrzucił, a aplikacja wyrzuciła mi że za mało środków, mam tam mniej niż 1 usd i pewnie nie starczyło
@Finsnsowy:

Paypal is very limited if you don't have any bank/card details on it, and some stores won't accept payment from it even if you have enough Paypal credit (including PSN).


Z tego co mi zacytowałeś wynika, że jak nie masz danych banku LUB podpiętej karty, to sklep może nie zaakceptować płatności nawet jeśli masz wystarczająco na koncie Paypal, w sensie już doładowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
F.ck... zgodnie z pkt. 13.3 Umowy z Użytkownikiem ekwiwalenty gotówki (w tym karty przedpłacone takie jak karty upominkowe) nie są objęte Ochroną kupujących w systemie PayPal.