Wpis z mikrobloga

@klipek89: Jezeli to faktycznie ''tak samo'' to zablokuje to ta organizacja od wypatrywania niedozwolonych haseł i symboli. Ona często doprowadzała do karania ukraińskich klubów i federacji za skrajnie prawicowe w tym banderowskie symbole.
Bo jesli oni liczą,że na banderowskich hasłach wejdą do Europy,to się grubo przeliczą.


@dom_perignon: Nie byłbym taki pewien i nie wiem czy to nie jest zyczeniowe myslenie, bo ja nawet nie słyszałem żeby ktoś ze starej UE im to mówił. Stad uznali, że to dozwolone. Wiem, że nieoficjalnie w rozmowach na problem zwracali uwage Brytyjczycy, ale to na zasadzie ''ale bedzicie mieli problem z Polakami''. Ale żeby kryrtykowac tak wprost to
@marcelus: Rezolucja dotyczyła konkretnego przypadku z tamtego okresu, więc tak - zwłaszcza, że zdaje się brak prowadzenia innych form nacisku z UE (nie licze pojedynczych wypowiedzi ze strony mało liczacych sie obecnie państw).
Nie byłbym taki pewien i nie wiem czy to nie jest zyczeniowe myslenie, bo ja nawet nie słyszałem żeby ktoś ze starej UE im to mówił.


@szurszur: Zyczeniowym mysleniem jest stwierdzenie,że UE wpusci w swoje szeregi państwo faszyzujące.Gloryfikacja formacji OUN i UPA jest jednym z czynników blokujących kandydaturę Ukrainy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_kandyduj%C4%85ce_do_Unii_Europejskiej#Ukraina

bo ja nawet nie słyszałem żeby ktoś ze starej UE im to mówił.


Ponieważ Ukraina nie spelnia nawet glownych wymogow wstapienia
@dom_perignon: Nie wiedze aby tam było konkretnie napisane jak to blokuje. Przykłady? Poza wypowiedzia J.Kaczyńskiego ''z Banderą Ukraina do UE nie wjedzie'' odkrecana już po iluś godzinach na ukrainski rynek przez wiceszefa polskiego MSZ (co zostało przemilczane w PL).
Poza tym jezeli to na koszulkach przejdzie to bedzie to legitymizacja tych haseł - jako powszechnych, a nie nacjonalistycznych. Albo sie protestuje od razu, albo one wejdą do miedzynarodowego użytku.
Widze dominuje
@szurszur mówimy o krytyce nadania tytułu bohatera Ukrainy Banderze, tak? W jaki sposób był to konkretny przypadek z tamtego okresu? Stanowisko UE zostało jasno wyrażone. I jakoś mało ważne państwa masz na myśli?
Nie wiedze aby tam było konkretnie napisane jak to blokuje.


@szurszur: Osiem lat temu UE już jasno się wyraziła co sądzi o kulcie Bandery na Ukrainie.PE jasno potępił honorowanie Stepna Bandery przez ukraińskie państwo.

Widze dominuje optymistyczne myslenie, że na pewno kiedyś Europa sie sprzeciwi gloryfikacji Bandery. Ja takim optymista nie jestem


Nie musi,bo po co,skoro Ukraina nigdy do UE nie wejdzie.
Osiem lat temu UE już jasno się wyraziła co sądzi o kulcie Bandery na Ukrainie.PE jasno potępił honorowanie Stepna Bandery przez ukraińskie państwo.


@dom_perignon: @marcelus:
No i co, że sie wyraziła skoro niemal nikt tej rezolucji nie przypomina. Nawet polscy politycy o tym nie pamietaja i w efekcie na Ukrianie panuje przekonanie, że tylko Polska i Rosja maja jakieś pretensje.
Ułatwiamy im tym samym zbywanie protestów.
Poza tym przypominam, że
@szurszur:

No i co, że sie wyraziła skoro niemal nikt tej rezolucji nie przypomina.


Ale im we wlasciwym czasie przypomna.O ile ten czas nadejdzie.

Podsumowujac to za mało i zbyt dawno to było. Nie działa już kompletnie.


Nikt nie będzie krytykował banderyzacji Ukrainy,strasząc ją blokowaniem wejscia do UE,skoro i bez tego nie ma najmniejszych szans na wejscie do tej organizacji.
@szurszur: i na przypomnienie, raczej sie nie zanosi. wszystkie ekipy rządzące nie zależnie od strony. mają kompletnie odrealnioną politykę w stosunku do Ukrainy. żyją chyba w przeświadczeniu że oni sami sobie z tym poradzą. co oczywiście jest działaniem na szkodę państwa w dłuższej perspektywie. ale czego my oczekujemy skoro w rzadzie wychodzą propozycje jak np pomoc ukrainiskim rolnikom kosztem Polskich. jak dodawanie ich nie mając z tego realnych korzyści. na każdym
@dom_perignon: obecnie nie ma, ale w przyszłosci może mieć. Nadal nie mogę zrozumieć, że osoby krytykujace Bandere UPA sa takie optymistyczne i pewne, że Europa im kiedyś pokaże.
Porównajcie sobie reakcje swiata w kwestiach historycznych w PL i na Ukrainie.