Wpis z mikrobloga

@Minieri: W Juventusie to się jak dotąd przekłada na jakość. Zobaczymy, czy wreszcie zacznie się przekładać na jakość w Milanie, który jest drugi pod względem wydatków.

Przy okazji tych zestawień widać np. to, ile pieniędzy konsumują dziś w Milanie kompletnie niepotrzebni zawodnicy, typu Mauri czy Montolivo. Na szczęście większość z nich ma ostatni rok kontraktu.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Podobno 10 milionów netto z klubu, 20 netto od Fiata, tak kiedyś czytałem, ale w tym zestawieniu ewidentnie policzono cały jego kontrakt jako płacony przez Juve.
  • Odpowiedz
@Minieri: Juventus wyraźnie wchodzi na wyższy poziom funkcjonowania. Ostatnie kilka lat był w czołówce, ale nadal trochę z boku jeśli chodzi o gwiazdy, pensje itd. Teraz wygląda na to, że chcą przekroczyć granicę i to widać.

Dla mnie to dobry znak, bo widać że reszta ligi też chce się wzmacniać i nie powinno to wyglądać jak np. we Francji.

A Mediolan cóż... sięgnął dna i powoli się od niego odbija, po
  • Odpowiedz
@jamtojest: W Juve jest wyraźne ciśnienie na Ligę Mistrzów i na budowanie globalnej marki typu Real, Barca czy United. Stąd zmiana logo klubu, stąd inwestycja w Ronaldo. Według mnie obecnie nie ma obecnie lepiej zarządzanego klubu niż Juventus. Od skandalu minęło 12 lat i zupełnie zepsuta wtedy marka jest w tym momencie na szczycie. Mam nadzieję że tak będzie również sportowo bo Juve jest przecież jednym z głównych faworytów do wygrania
  • Odpowiedz
@Perlo: We Włoszech jest niesamowity kult jednostek. To chyba ostatnie miejsce w europejskiej piłce w którym będą się ludzie czepiać zarobków Ronaldo.
  • Odpowiedz
@qbad89: Tylko wyniki marne, 5 punktów straty do lidera po 3 kolejkach, porażka z Sassuolo, frajerski remis z Torino gdzie prowadzili 2:0. W Interze co rok ma nastąpić w końcu przełom a jak jest każdy widzi. Największy sukces tego klubu od 6 lat to awans do LM w tym sezonie i 2 tytuły Icardiego jako króla strzelców. To nie jest pierwszy raz kiedy w Interze wszystko przed sezonem zapowiada się dobrze
  • Odpowiedz
  • 0
@Minieri dlatego napisalem "na papierku niezly sklad" ;) nie wiem ale jakos nie widze tego czegos w Spalettim, zobaczymy jak to wszystko pojdzie dalej
  • Odpowiedz
@qbad89: Coś tam od lat zawsze nie pyka, jak Spaletti nie da rady tego ułożyć to naprawdę nie wiem kto inny da, chyba że jakimś cudem Conte, ale jego, wiadomo, w Interze nie widzę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Minieri tez o nim pomyslalem w pierwszej kolejnosci, jak do stycznia nie bedzie czolowki to taka zmiana bardzo mozliwa, oj bylo by to ciekawe, zreszta jak milan w czolowce nie bedzie to tez sie nie zdziwie jak Conte wlasnie tu zawita
  • Odpowiedz