Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #wakacje #wypozyczalniasamochodow #tanieloty #taniepodrozowanie
CEBULADEALS!
Jeśli planujecie wakacjie w #hiszpania #wyspykanaryjskie #baleary #minorka #majorka to najlepszy czas, żeby zarezerwować auto!!!

Goldcar zrobił mega cebulę. Inne wyszukiwarki (holidayautos, moneymaxim) nie pokazują promocyjnych cen. Można rezerwować przez carjet albo bezpośrednio przez stronę Goldcar (również z płatnością na miejscu).
Na moim przykładzie: od tygodni śledzę ceny samochodów na Minorce. Według wszystkich stron ceny powoli rosną aby na koniec osiągnąć poziom absurdu (nie odnotowałem spadku cen na tydzień przed terminem). Najtaniej udało mi się znaleźć auto za 50 EUR na 14 dni. Dzisiaj zarezerwowałem za 15 EUR (ʘʘ) i to na stronie goldcara, bez pośredników, full/full płatne na miejscu, 14 dni.
Warunki wynajmu: https://www.goldcar.es/pl/tc/
tarasino - #podrozujzwykopem #wakacje #wypozyczalniasamochodow #tanieloty #taniepodro...

źródło: comment_VGqVRfucuVO2XIyRkdCMMzv6sqGmEtqo.jpg

Pobierz
  • 17
@Dayvid 2 razy korzystałem z goldcara. Raz było tyle co na stronie a raz doliczyli €15 jakiejś opłaty z dupy. Po powrocie napisałem na fb do nich i zwrócili hajs. Baba w okienku chciała mnie naciągnąć.
@pedros92: @Dayvid: Najwazniejsze: bierzesz zawsze opcję full/full i do tego dokupujesz ubezpieczenie na https://www.icarhireinsurance.com/ - tydzień 10-20 GBP lub rok 60 GBP.
Oczywiście od auta i od ubezpieczenia można naliczyć dobry cashback ale to mogę opisać jak już ktoś będzie zainteresowany bo nie chce mi się produkować bez potrzeby :).
Przed wypożyczeniem i ubezpieczeniem auta polecam poczytać wątek:
https://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151

Od kilku lat tak wypożyczam i jeśli chodzi o Hiszpanię to
@tarasino: Kurcze ja się pogubiłem w tym, sprawdziłem sobie jakieś autko na ok tydzień, kwota to tam ok. 17zł. dokupuję do tego ubezpieczenie, tankuje ile przejadę i serio mam auto na tydzień płacąc 17 zł plus ubezpiecznie? Nie ma w tym serio żadnego kruczka?
@kretoglow: @tarasino: goldcar na majorce to jest najgorsze co moze buc, poczytajcie watek na forum tripadvisor. Za darmo by mi dawali ten samochod to bym go nie wzial bo wiadome jest ze pozniej znajda jakas ryske i cie obciaza 500EUR w najlepszym przypadku.

Wedlug mnie najlepiej jest brac ubezpieczenie tam gdzie sie wypozycza samochod i miec spokojna glowe.
Chcesz przycebulic to ok, raz czy dwa sie uda ale jk za
Goldcar to gowno jakich malo.

@callmemiro: zgadadzm się - raz mnie chcieli naciągnąć na 15 EUR. Poza tym bez problemu. Zawsze biorę w najtańszych wypożyczalniach z ubezpieczeniem zewnętrznym i póki co (5-7 wypożyczeń) nie miałem problemu.

Polecam doplacic te 100eur,


@callmemiro: lol... za 100 eur to dostaniesz ubezpieczenie może na 5 dni. Przy 2 tygodniach to raczej kwota ponad 300 EUR. Z resztą... za 100 EUR to niektórzy ogarną loty
@tarasino: ubezpieczenie na miejscu na majorce kosztuje 6eur dziennie a wypozyczenie nie najtanszego auta na 7 dni kosztuje mnie 120eur z full ubezpieczeniem w hiperrent. Przy czym yrzeba pamietac ze bez tego ubezpieczenia i tak jestes ubezpoeczony od stluczek, to dodatkowe obejmuje jedynie kola, szyby, lusterka i podwozie. Bez tego to cena wynioslaby 80eur.

To ze ciebie nie spotkalo nic zlego ze strony goldcar nie znaczy se to okrutni naciagacze. Watki
@tarasino: teraz spojrzalem i hiperrent, ktory ma bardzo dobre opinie, kosztuje 110EUR juz z ubezpieczeniem za 7 dni 2-9 pazdzienirk, a goldcar 128eur.

Nie wiem jak w innych miejscach ale czytaj co oni #!$%@? na majorce:
https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g187463-i183-k6377375-Goldcar_palma_mallorca-Palma_de_Mallorca_Majorca_Balearic_Islands.html

Na Teneryfie tez jest lokalna wypozyczalnia "autoreisen" ktora jest tansza niz inne to na dodatek nie leci w #!$%@? z niczym i ma same pozytywne opinie. Sam pozyczalem i nawet nie sprawdzaja samochodu jak
@callmemiro: nie wiem gdzie szukasz ale robisz to źle...
Goldcar 2-9 października (full/full, FREE Cancellation, Unlimited Mileage):
Peugeot 108, Volkswagen UP, Opel Adam - 9 EUR
Citroen DS3, Fiat 500, Ford Fiesta, Renault Clio - 13 EUR
Seat Leon - 16 EUR

wypożyczalnia ClickRent:
Audi A1 - 45 EUR

wypożyczalnia RecordGo:
Mercedes A klasa - 55 EUR

do tego ubezpieczenie zewnętrzne na icarhireinsurance: 30 EUR (ale tu już był rozważał roczną
@tarasino: ok, dalej posprawdzalem bo moze i bym zmienil rezerwacje ale tak:
Goldcar z obcym ubezpieczeniem wychodzi z 40-50eur taniej

ClickRent mi strona w tej chwili nie dziala.

RecordGo ma 30 stron zlych opinii na tripadvisorze.

Jest tam duzo historii gdzie ludzie pisza ze zostali oszukani mimo dodatkowego ubezpieczenia w firmie zewnetrznej. Np zostali obciazeni juz po wylocie i nie dostali tego raportu ze szkod samochodu. Bez tego nie mozesz sie
@callmemiro: tak ja Ci pisałem - zawsze korzystam z najtańszych wypożyczalni i póki co nie miałem żadnego problemu (opróćz tych 15 EUR).

Teraz tylko pytanie czy ryzykowac za te 60eur oszczednosci.

@callmemiro: jest ryzyko = jest oszczędność. Niestety ale tak to już działa. Możesz powiedzieć ludziom, którzy podróżują na stopa: "Lepiej dać 10 EUR i pojechać bezpiecznie pociągiem. Jeszcze Cię okradną albo zabiją" "Lepiej dołożyć 1000 EUR i jechać na
@callmemiro: dokłądnie.
Znam osoby, które nie wyobrażają sobie innych wakacji niż all-in. Są też tacy, którzy stopem objeżdzają Europę. Ja umieszczam siebie gdzieś pośrodku ( ͡° ͜ʖ ͡°)