Wpis z mikrobloga

@Panciu2: Zalezy co chcesz dzielic. Sa produkty, ktorymi sie nie dzielisz (wedliny, ser) a sa produkty (typu sol), ktore przeciez jest oczywiste, ze nie bedziecie miec osobnych.

Gdzie jest ta granica - zalezy od tego jak sie ugadacie - mozecie miec wspolne jajka, chleb czy ryz, a mozecie miec osobne, zeby miec pewnosc ze nie zabraknie, bo ktos podzarl ostatnia porcje.
@Panciu2 no nie. Tak dobrze to chyba nigdy nie będziesz miał ;)

Różne pory posiłków,
Różne plany życia,
Różne preferencje żywnościowe...

Zazwyczaj miałem wspaniałych lokatorów, z którymi się świetnie dogadywalem, ale kuchnia czy łazienka miały te same zasady - własną półka, własne zasoby... I jak się nam poszczescilo, to w weekend dawałem radę coś tam razem upichcic
nie no mam pojecie tylko zawsze myslalem ze lepiej miec wspolny budżet i gotowac dla wszystkich a nie kazdy sam, dlatego sie zdziwilem xd


@Panciu2: jeden je więcej, drugi mniej. Jeden woli schabowego na weekend a drugi bigos. Do jednego przychodzą co 2 tyg znajomi się ożreć, do drugiego nigdy. Jednemu się chce gotować, drugiemu nie.
@animuss: wlasnie jestem kilka dni z takimi osobami co w sumie gotowac nie ale co ugotuje to zjedza, przynajmniej wtedy koszt produktow na 3 dzielimy ale coraz bardziej zastanawiam sie nad gotowaniem dla siebie i robieniu alych zakupow i zoczbacze jak wyjde cenowo wtedy:)
@Panciu2: czy Ty aby właśnie zaczynasz studia? Jeśli tak, to porzuć wszelkie złudzenia, THIS IS REAL LIFE. Każdy kto będzie mógł cię wykorzystać, to cię wykorzysta. Nawet jeśli na początku powie że spoko, zrzucajmy się na żarcie itp - to prędziej czy później pojawi się siara (prędzej). Nie pchaj się w to, ustalcie że każdy ma w lodówce swoją półkę, gotuj dla siebie, nie daj sobie podbierać produktów ani niczego, wyjdziesz
@animuss: wiesz wczesniej mieszkalem z siostra i jej mezem i byly fair zasady a teraz zaczalem sam wynajmowac i widze ze nie jest tak latwo. bo utrzymuje sie sam 2 lata i wszystkie rzeczy ogarniam jak sprzatanie gotowanie etc ale myslalem ze wszedzie tak milo jest xd
@Panciu2: z siorą to inaczej. Przyjmij moje dobre rady które oszczędzą Ci problemów. Bądź kapitanem na własnej łódce, jak inni płyną to ich sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia.