Wpis z mikrobloga

Wiecie, kogo obecnie najbardziej brakuje w F1?
Nico Rosberga - przecież, gdyby nie odszedł, ten i ostatni sezon to byłby prawdziwy majstersztyk.
Przynajmniej ktoś mógłby realnie zagrozić Hamiltonowi, bo Vettel popełnia frajerskie błędy i traci nerwy.
Baku 2017, mówi to coś Panu, Panie Sebastian? W tym roku już były Niemcy, teraz Włochy, a za chwilę będzie Singapur...
#f1
  • 12
@odjatakpawlacz: Szkoda, że ludzie dopiero teraz doceniają go. Nie, że ty, tak ogólnie jest. Tyle było gadania, że nie zasłużył i w ogóle, umniejszali mu strasznie, a zrobił zajebiście trudną rzecz, ogromnym kosztem.

Ale nie zgodzę się, że traci nerwy. W tym roku miał wiele okazji do tego i widać różnicę. Lewis jest po prostu cholernie dobry, do tego jest to naturalne, a nie wypracowane w takiej skali jak u Nico.
@Mattovsky: Akurat tam niekoniecznie sam Rusek. Red Bull wtedy zrobił #!$%@? Mareczkowi i zagrał nim na przynętę, Dzbanrarri pokryli to z Fernando, a Seb poszedł inaczej. Genialne, ale też chamskie, bo przed ostatnim wyścigiem chyba prowadził Mark.
Ta przynęta była rewelacyjna, z tego co kojarzę to Renault nieźle wychodziło z zakrętów na niskich biegach i bez DRS nie było opcji. A sam Petrov miał jeden z lepszych weekendów.

Ale to tylko
@revlayup: Niestety nie mam potwierdzenia tego co napiszę, bo już nie pamiętam źródła, ale w tamtym czasie w Renault bardzo dobrą robotę robił F-Duct. I przy tych dwóch dłuższych prostych Pietrov po prostu wykorzystał potencjał tego rozwiązania, przez co Ferrari nie było w stanie go dorwać.
@revlayup dużo w tym prawdy. Pamiętam jakąś rozmowę z Nico jakoś niedawno, chyba podczas GP Belgii. Rosberg mądrze gadał, że całkowicie odciął się od mediów, a całą uwagę skupiał na tym, aby wygrać kolejny wyścig. Poświęcił praktycznie wszystko, byleby pokonać Hamiltona. No i co, opłaciło się.

Choć obawiam się, że drugi raz Nico nie dałby rady. Zresztą sam o tym mówił.
A sam Petrov miał jeden z lepszych weekendów.


@revlayup: Wiele osób nie zauważa, że w identyczny sposób za Kubicą (w Renault jak Pietrov) utknął Hamilton. I Hamilton "wyprzedził" Roberta dopiero jak ten zjechał do boxów.
@MrDolar: Faktycznie, nie wspomniałem o tym, ale tak było. Mi chodziło o to, że wiadomo, jak jeździł Rosjanin cały sezon, a Abu Zabi i Węgry chyba poszły mu ciut lepiej. Tam coś z kwalami i, RK jeszcze było. Coś mi świta :)