Wpis z mikrobloga

  • 128
nie rozumiem :(


@Semargl Chodzi o konkretnie polską klasę średnią (choć to wg mnie tylko polskie urojenia bo realnie jeszcze jest marginalna) owszem brzydzi się tym co np robią PiSmejkerzy, jest 'oburzona' wieloma zmianami/zjawiskami ale i tak nic nie zrobi konkretnego w związku z tym. To też potwierdza moje stwierdzenie bo wynika właśnie z tego że właściwie jeszcze ta klasa u nas nie istnieje. To że ktoś w końcu nie bieduje nie
  • Odpowiedz
@FUTdeals: @FortunateSon: zależy od regionu, nie ma konkretnej liczby. 15k w Wawie to co innego niż 15k w Kłodzku.

Myślę że kryteria raczej przez siłę nabywcza są lepsze - stać cię na dom/mieszkanke, tyle samochodów ile potrzebujesz do codziennych dojazdów, nie liczysz pieniędzy w supermarketach, do restauracji wychodzisz kiedy chcesz a nie kiedy odłożysz i kupujesz elektronikę, wakacje czy inne tego typu rzeczy że środków bieżących a nie kredytów czy
  • Odpowiedz
@FortunateSon: nie napisałem że 'wydajesz tyle' tylko że 'stac cię na to'. Twoja decyzja czy będziesz oszczędzał czy przepieprzał. Nie oszukujemy się żaden kawaler nie potrzebuje mieszkania za 3k, samochodu za 1.5k/m-c czy przepieprzał 30k rocznie na elektronikę czy zagraniczne podróże. Ale sam fakt tego że ma wybór już o czymś świadczy.

A zdolność do komfortowego życia i jednoczesnej akumulacji dużej ilości kapitału to imho już różnica między klasa średnia a
  • Odpowiedz
owszem brzydzi się tym co np robią PiSmejkerzy, jest 'oburzona' wieloma zmianami/zjawiskami ale i tak nic nie zrobi konkretnego w związku z tym. To też potwierdza moje stwierdzenie bo wynika właśnie z tego że właściwie jeszcze ta klasa u nas nie istnieje


@Saeglopur: wiesz co robi klasa średnia? Pracuje a potem chodzi na wybory.

btw, naucz się rozróżniać opinię od faktu.
  • Odpowiedz
akumulacją kapitału


@FortunateSon: w takim UK to jak wspomnisz taki termin to zrobią tylko kwadratowe oczy. Tam się zarabia i wydaje, po co oszczędzać, takie mają podejście. Dziś jest dobrze, więc dobrze będzie zawsze (strata pracy? choroba? nah). Naiwne? Bardzo. Gospodarka dzięki temu śmiga? Jak najbardziej.
Ja jednak jestem inaczej wychowany i choćbym nie wiem ile lat tu spędził to nie będę w tym względzie jak oni.
  • Odpowiedz