Wpis z mikrobloga

  • 1
Mam pytanie. Widzę na allegro sprzedawców z bardzo konkurencyjnymi cenami na niektóre produkty i wystawiają oni FV bez VAT. Czy to ta sławna opcja gdzie ktoś odpala sp. z o. o. którą nie jest vatowcem do jakiejś tam granicy obrotu w ciągu roku i sprowadza towar płacąc tylko cło+odprawę i potem ma się niższe ceny o VAT? Pytam, bo to śmierdzi wałkiem na kilometr, a od jednej z takich firm chciałem kupić sprzęt jako osoba prywatna, a mają najlepsze ceny.
#firma #biznes #allegro
  • 6
  • Odpowiedz
Czy to ta sławna opcja gdzie ktoś odpala sp. z o. o. którą nie jest vatowcem do jakiejś tam granicy obrotu w ciągu roku i sprowadza towar płacąc tylko cło+odprawę i potem ma się niższe ceny o VAT


@xDrope: Operacja importu nie jest zwolniona z VAT w żadnym wypadku - nawet jeśli importer dysponuje zwolnieniem podmiotowym (może być takie do kwoty obrotu)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pienio69 czyli nawet jak nievatowiec sprowadzi coś to płaci VAT? A jak sprowadzi używane na VAT marżę?

Teraz to już pytam z ciekawości, bo tamten sklep to prawdopodobnie januszex na przekręcie i za 2 miesiące o gwarancji będę mógł zapomnieć jak się zwinie.
  • Odpowiedz
czyli nawet jak nievatowiec sprowadzi coś to płaci VAT? A jak sprowadzi używane na VAT marżę?


@xDrope: Tak. Powinien zapłacić VAT i cło.
Jak jest z importem rzeczy używanych to nie wiem, ale refuby i inne odświeżone muszą być ovatowane tak samo jak nowe. A nie wierzę w to, że ktoś da mu wiarę, że importuje setki używanych telefonów...i nie będą próbowali ich rewidować.
  • Odpowiedz