Wpis z mikrobloga

Wlasnie zauwazylem wielka roznice miedzy polska mentalnoscia a zachodnia.

Siedze sobie w knajpie Po pracy z kumplem(algerczyk). Pijemy piwko. Wchodzi policja i pyta czy ktos nie widzial ciemnoskorego w bialej koszulce.

Moj Kumpel mulat w bialej koszulce

Policja Go przetrzepuje przeprasza i wychodzi. Wychodzac prosza o zawiadomienie gdyby ktos z opisu sie zgadzal.

5 minut pozniej wchodzi 3 typow ciemnoskorych(afrykanie) w bialych koszulkach. Wszyscy sie na nich gapia. Kolesie zaraz wyszli do knajpy naprzeciw speszeni.

Dzwonimy na bagiety.

10sek policja trzepie 3 gosci. Niewinni.

3 gosci wraca do knajpy w ktorej siedze. Zamawiaja piwo i pija

Wchodzi ciemnoskory w bialym tiszercie wszyscy trzej i ja i moj Kumpel lapia za Tel. Wiadomosc do policji.

Policja kasuje Typa. Marokanczyk dzgnal dwie osoby nozem lub probowal(#!$%@?) przed godzina

Policja dziekuje inni klienci dziekuja panom w bialych tiszertach mnie i kumplowi.

Nikt na nikogo zly, ze #!$%@? na bagiety. Normalna postawa

Normalny kraj #niemcy
  • 20
  • Odpowiedz
@Derref: #takaprawda niestety. Dlugo mieszkam w niemczech i pierwszy raz udalo sie kogos #!$%@? i myslalem ze od kogos w ryj dostane

Przypomina Mi sie akcja ze Spiderman ja on zostawia bandyte wolno i ten bandzior zabija Mu pozniej wuja
  • Odpowiedz
@Derref: najlepsze to ze teraz rozmawiamy i wszyscy mowia ze bardzo dobrze.

"Nie jestem zly ze wezwales policje, nic nie zrobilem Ale przynajmniej policja mnie sprawdzajac Ma mniej ludzi so sprawdzenia"

Podoba sie to mnie
  • Odpowiedz
@lis6502: moze w calych De nie. Jednak moje miasta jest Male i tutaj policja Robi dobre i przyjazne wrazenie. Bardzo normalne jest ze policjanci wpadaja so mnie na Pizzeria podczas sluzby albo ze przystana i spytaja Jak leci. Zachowuja sie normalnie. Dlatego tez Jak kapujesz to nie jestes kapusiem tylko pomagasz znajomemu w jego pracy.

Kiedys rozwazac Pizze zatrzymali mnie do kontroli Bo Troche w Telefon patrzalem Ale bez okazywania dokumentow
  • Odpowiedz
@CacyIsBack: no i to jest fajny kraj. U nas wybiórcza z TVN zrobiłaby afere,że rasistowska milicja kaczora przeszukuje niewinnych ciemnoskórych a winnego nieudacznicy złapali dopiero za 3 razem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter może jak by wiedzieli co zrobił, nie olali by tego, ale wyobraź sobie że wezwałeś na kogoś policję a okazuje się ze to nie on, pewnie został byś skrzyczany razem w funkcjonariuszami
  • Odpowiedz
nie to co w Polsce


@kiciupiciu:

nie dźgają ludzi na ulicy, że trzeba za nimi wysyłać policyjną obawę ;)


@ccTV:

mam was zaraz zalac kupa wiadomosci o przestepczosci, morderstwach, napadach, rozbojach i gwaltach w polsce?

niemcy sa sporo wiekszym panstwem ze sporo wieksza liczba ludnosci. to ze wsrod wiekszosci przestepcow dominuje konkretny kolor skory to inna sprawa ale idac waszym tokiem rozumowania skoro w polsce nie ma czarnych i arabow
  • Odpowiedz