Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Dzis w nocy jade pierwszy raz w wysokie gory, mam zamiar jutro wejśc na Rysy. Podpowiecie mi do wziac do plecaka? Bylem juz w gorach, ale nigdy w takich wysokich i tak sie zastnawiam. Buty lepiej wziąć glany czy zwykle adidasy? XD
#pytanie #gory
  • 37
@DywanTv: to juz inna kwestia, dobra skarpetka to tez wazna rzecz zeby wlasnie nie miec odcisków. ale przy nowych butach obtarcia moga sie zdarzyć, polecam plastry compeed, nie sa tanie, ale warto
Niskie buty to nie problem, sam w niskich butach łażę od marca do października. Chodzi o typ buta. Ja mam buty trailowe do biegania po skałach, w górach królują teraz niskie buty tzw. podejściowe. Raczej się odchodzi od mody na wysokie buty latem, nawet na Rysy, Kościelec itd.
W przypadku Twoich butów - Adidaski nie maja żadnej bocznej stabilizacji - tak jak piszą - możesz dojść, ale przy nawet małym błędzie polecisz
@DywanTv: warto tez wziac jakiegos batona w razie kryzysu, pamietaj ze teraz sie robi szybciej ciemno, a na Rysy to z 8h trzeba liczyć lekka reka (bez dojścia i zejścia na Morskie Oko)

życzę dobrej pogody, jak ci sie uda wejsc to podeslij fotki
@DywanTv: Jeśli zapowiadają ~25 stopni, to idź od razu w krótkich, przy podchodzeniu i tak jest zawsze ciepło, bojówki są ok.
Reszta też ok ;)
No i najzwyklejsza czołówka z biedry za 15pln też zawsze powinna być w plecaku - nigdy nie wiadomo co się stanie, a światło ważna rzecz.
@xibit: Nie kupiłem butów, nigdzie nie był o akurat na moją kieszeń. Ale znajoma, która sporo po górach chodzila radzi mi, żeby wziąć glany. Więc pewnie wezmę glany i ewentualnie lekkie adidasy do plecaka, jeśli będe miał sporo miejsca.

Dzięki za wszystkie rady! Kochany jesetś.
@DywanTv: ja byłem w poniedziałek polecam długie spodnie bo jednak wije na wyższej wysokości.A co do butów to adidasy będę lepsze gorzej jak spadnie deszcz to będziesz się ślizgał ale weź pod uwagę ze glany się ciężkie a jednak od polskiej strony jest sporo chodzenia.Zawolaj później i powiedz jak tam :)
@DywanTv weź adidasy xd (a przynajmniej ja bym je wybrał) co do spodni to polecam jednak długie, bo od północnej strony potrafi porządnie zawiać chłodem na odcinkach zacienionych, ale jak nie jesteś ciepłolubny to w sumie #!$%@? xd