Wpis z mikrobloga

Już za 60 dni wyruszam w świat realizować drugi sezon mojego programu. W mediach społecznościowych rozpocząłem nową serię wpisów „TEN ŚWIAT JEST NASZ - ARCHIWUM”. Będzie liczyła 60 części - codziennie jeden wpis. Publikować również na Wykopie? Będzie to taka mieszanka - nasza praca i ciekawostki o świecie. Pojawią się wątki związane z Hongkongiem, Chinami, Chile i Europą Wschodnią.

TEN ŚWIAT JEST NASZ - ARCHIWUM. Część 1/60.

(Marzec 2016) Wszystko zaczęło się w Budapeszcie. Zadecydowała o tym promocja lotu łączonego Budapeszt - Stambuł - Hongkong (powrót tą samą trasą). Standardowa cena lotów Polska - Hongkong - Polska to około 2300-2500 zł. O ile dobrze pamiętam, to my, za wspomniane wcześniej połączenie z Budapesztu do Hongkongu zapłaciliśmy ok. 1700 zł od osoby (w dwie strony). Jako, że z naszego rodzinnego Rzeszowa mamy do Budapesztu niewiele dalej, niż do Warszawy - było nam obojętne, czy wylatujemy ze stolicy Polski, czy Węgier. Trasa Rzeszów - Kraków - Budapeszt przebiegła bardzo sprawnie. Nad Dunajem pojawiliśmy się dzień przed planowanym lotem do Hongkongu - nie było mowy o spóźnieniu na tak długo planowaną podróż. W końcu lecieliśmy zrealizować nowy, świetny polski program podróżniczy (wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak szybko rzeczywistość sprowadzi mnie do parteru). Wieczorem krótka przechadzka po stolicy Węgier i rano prosto na lotnisko. Ciężko wypowiadać mi się na temat Budapesztu, ponieważ spędziłem tam bardzo mało czasu. Podczas naszej przechadzki po mieście było zimno, ciemno i późno. Miasto oczywiście bardzo ładne, jednak niestety osobiście niewiele mogę napisać o jego klimacie - na pewno przy bardziej sprzyjających warunkach mógłbym doświadczyć go nieco bardziej. My zobaczyliśmy mroczną część największego węgierskiego miasta - zapamiętałem kilku bezdomnych, którzy spali na chodnikach i opustoszałe ulice. Rano było oczywiście zdecydowanie przyjemniej. Skoro świt - cel: Port lotniczy Budapeszt im. Ferenca Liszta. Razem za mną: Krystian i Mateusz.

#pokonactv
Pobierz wojciechsiryk - Już za 60 dni wyruszam w świat realizować drugi sezon mojego programu...
źródło: comment_8ilH5TA89DG8JCmPLsph4kqRDA09OhM0.jpg