Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady.
Szykujemy się z dziewczyną na urlop w drugiej połowie września i rozpatrujemy wyjazd na Kretę. Wszystko pięknie, tylko nie wiemy w jakiej okolicy szukać najlepiej noclegu. Szczególnie zależy nam (kolejność przypadkowa):
- poczuć grecki klimat
- wypożyczyć skuter/auto i pozwiedzać co jest ciekawego w promieniu 100km
- najeść się dobrego greckiego jedzenia
- zobaczyć jak najwięcej zabytków historycznych
- poszwendać się po klimatycznych miasteczkach i wioskach
- zrobić dzień w naturze i może przejść jakimś szlakiem
Opcje są 2:
1. Chania i okolice, wtedy zobaczymy poza samym miastem Aktorini, Aptera, wąwóz Samaria, laguna Balos, podobno ta część wyspy jest urokliwsza pod względem pejzaży.
2. Na wschód od Iraklionu, wtedy zwiedzimy miejscowości nad zatoką Mirabello, jaskinia Zeusa, Dolina Umarłych, podobno wybrzeże tu jest bardziej zagospodarowane turystycznie, a tym samym ciężej poczuć klimat wyspy.
Być może mam złe rozpoznanie tematu, ale zależy mi na radzie osób, które miały okazję zwiedzić obie części (całą?) Kretę i chciałyby się podzielić wrażeniami
#wakacje #kreta #grecja #podroze #kiciochpyta
  • 4
@jankowski90: Bylem kilka lat temu wybitnie na dziko, z namiotem. Było BOSKO.
Nie polecam Chania ani Herkalionu, choć na biwaku pod miastem przy plaży było bardzo miło.

Polecam natomiast całym sercem:

Palechora, miasteczko na samym płd zach koniuszku, klimat super, plaża puściutka i baza wypadowa do Samarii, co polecam zrobić
Kissamos, j.w. + jeden z najlepszych zatokowych widoków jakie w życiu widziałem
Agia Gallini, miasteczko ciut większe, ale klimat leniwie portowy
@DrFly: Zachodnia Kreta. Sporo ciekawych rzeczy do zobaczenia w znacznie mniejszej odległości od siebie niż na Sycylii, kreteńskie jedzenie, które jest podobno zdrowe i pyszne no i jednak kwestia finansowa - bardzo fajnie położony hotel z dobrymi opiniami w cenie hotelu po środku niczego na Sycylii (którą brałem pod uwagę). No i w porównaniu z Heraklionem zachodnia część wydaje się mniej turystyczna (o ile coś takiego w ogóle można powiedzieć o