Wpis z mikrobloga

@Slimak21: @Sahkez: @angelo_sodano: @auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: @angelo_sodano: to jest miejsce gdzie byla wykonana przerwa robocza tj duze obiekty betonuje sie fragmentami ze wzgledu:
a) skurcz betonu ktory w zbyt dlugim elemencie moze go mocno porysowac i spowoduje powstanie duzych sil wewnetznych
b) malo kto lubi betonowania trwajace kilka dni ciagiem (tyle moglo by trwac betonowanie calego obiektu mostowego na jeden raz)

I na kazdym
  • Odpowiedz
@kyzio: z tego co napisałeś można dojść do wniosku że przerwa robocza to łączenie dwóch fragmentów, czy celowo były zakończone w tak zygzakowaty sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
@kyzio: W mostach chyba daje się podpory przesuwne, aby most cały czas pracował, dlatego w nawierzchni są takie widły, które odkształcenia konstrukcji odtwarzają, co nie?
  • Odpowiedz
@Sahkez: ta przerwe wykonuje sie upychajac drobna siatke miedzy zbrojenie, i tylko kwestia jak ja przymocowali/upchneli. Jak na szybko i byla luzna to beton ja zacznie wypychac i w jednym miejscu bardzije wypchnie w innym mniej i wtedy wyjda takie fale dunaju jak sie patrzy :D

@KollA: dokladnie
  • Odpowiedz
@KollA: Podpory nie są przesuwne - tylko łożyska na podporach. Tak, projektant określa, jaki przesuw będzie na danym obiekcie i takie widły, czyli dylatacje (te widły to dylatacje palczaste) są projektowane, a razem z nimi łożyska.
  • Odpowiedz
@nojasneurwa: to moze ja czegos niewiem woec oswiec mnie w ktorym miejscu bys dal przerwe robocza. Nad podpora czy w srodku rozpietosci przesla?

Bo ja bym dal w okolicy 1/3 a dokladniej w miejscu gdzie moment zginajacy bedzie mial wartosc 0 (w ukladach wieloprzeslowych gdzies w okolicy 1/3-1/4 rozpietosci przesla momenty beda 0)
  • Odpowiedz
@kyzio: już sobie doczytałem o co chodzi. szkoda, że nie wytłumaczysz tylko atakujesz. zadałem po prostu pytanie bo się akurat na mostach nie znam a coś tam na polibudzie liznąłem ;) W każdym razie dzięki za zmuszenie mnie do powiekszenia/przypomnienia wiedzy.
  • Odpowiedz
@nojasneurwa: @kyzio: @kamczatam: Panowie, przerwę dylatacyjną w belkach, podciągach wykonujemy w miejscach najmniejszych sił poprzecznych, nie zaś w miejscu zerowania się momentów gnących. W belce swobodnie podpartej równomiernie obciążonej przerwę roboczą zrobilibyście na końcach belek?
  • Odpowiedz