Wpis z mikrobloga

#dziendobry
w nawiązaniu do mojego ostatniego wpisu, chciałem Wam pokazać swoją animację o słynnym polskim przysłowiu o sześciu kucharkach, tak do niedzielnego rosołku ;)
inne swoje rzeczy umieszczam pod tagiem: #w8jek
i bardziej zainteresowani mogą pytać o różne rzeczy:)
#animacja #animacja2d #kuchnia #kuchennerewolucje #przyslowia #rosol #heheszki #tworczoscwlasna #chwalesie #zupa #gotujzwykopem
WUJEKprzezUzamkniete - #dziendobry 
w nawiązaniu do mojego ostatniego wpisu, chciałe...
  • 7
@Zoxico: dzięki!
proces powstania animacji o pizzy był taki:
-najpierw pomysł (wiadomo!), tutaj głównie chciałem się zmieścić w 15 sekundach, żeby móc to wysłać na ten festiwal horrowy no i chciałem, żeby było w klimacie starych kaset vhs ;)
-później nagrywanie referencji (jest to konieczne żeby dobrze zanimować postać)
-koncept postaci, czyli projekt jak powinien wyglądać bohater
-później rysowanie animacji, czyli najbardziej czasochłonny proces, warto zacząć od klatek kluczowych, a później
@WUJEKprzezUzamkniete: łoł, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :D Referencje to całe audio bez muzyki, do którego później tworzy się klatki kluczowe? Tak mniej więcej to sobie wyobrażałem właśnie :) Oglądałem kiedyś o tym poradnik i spisałem w kilku krokach jak to zrobić ale nie próbowałem nigdy tak "na serio" :d Poskładałem tylko raz audio i narysowałem storyboarda ale na tym się chyba skończyło.
Dzięki tak czy siak :) Wrzucaj wincyj, to się
@WUJEKprzezUzamkniete aaaa :D czaję. A jak się to robi, by dźwięki dobrze zgrywały się z animacją? Zawsze zastanawiało mnie jak to zrobić, by to było ładnie zsynchronizowane. No bo jak najpierw się nagra jedno a potem drugie to mogą chyba trochę do siebie nie pasować :d Tak mi się zawsze wydawało przynajmniej, a równocześnie robić animację tak od obu z tych stron to jednak trochę dziwnie i ciężko pewnie. Jak to dobrze