Wpis z mikrobloga

Sykulski o sytuacji Polski z punktu widzenia bieżącej geopolityki. Jest też wątek ukraiński w kontekście skręcania Ukrainy w klimaty nebanderowskie. Pamiętać bowiem należy jak podkreśla Sykulski, że dobrze zorganizowana i zdeterminowana mniejszość, grupa polityczna często w historii potrafiła narzucić większości swoją wolę i przejąć władzę.

Od 17:22.

Amerykanie są wypychani z Europy przez Niemcy, Rosję i Francję. Tworzy się oś Paryż-Berlin-Moskwa. Na Ukrainie wzrastają nastroje nacjonalistyczne. Sytuacja osamotnionej Polski jest nie do pozazdroszczenia.
#ukraina #polityka
oydamoydam - Sykulski o sytuacji Polski z punktu widzenia bieżącej geopolityki. Jest ...
  • 10
  • Odpowiedz
@oydamoydam:
W ciagu dwóch dni wrzucasz dwa teskty o polityce wschodniej i one sie w istotnych miejscach wykluczaja.
Najpierw reklamujesz przeciaganie Białorusi od Rosji za pomoca USA ( co oznacza dalszy koflikt z Rosją), a teraz dodajesz goscia twierdzacego, ze trzeba myśleć o resecie z Rosją.
  • Odpowiedz
@szurszur:

Ani w jednym, ani w drugim tekście nie jest wprost powiedziane co ma robić Polska, są jedynie nakreślone geopolityczne uwarunkowania w jakich znajduje się obecnie Polska. Pierwszy tekst jest o istnieniu konfliktu pomiędzy Wielką Brytanią, USA i Polską a Rosją. W pierwszym i drugim jest o tworzeniu się osi Francja-Niemcy-Rosja, pragnącego wyprzeć Anglosasów z Europy.

Cytat z pierwszego
  • Odpowiedz
@oydamoydam: No jednak jest. Cytat z pierwszego tekstu wyraźnie mówiący, że Polska powinna przekonywac i wpsierac USA do przygotowania oferty dla Białorusi.
Poza tym przypomij sobie co na ten temat sam pisąłeś w przeszłosci. Nawet krytykowałes rzekome błedy Polski wobec Białorusi (nie wymieniajc ich).

Jak Polska, może stać się ważniejszą figurą.

Tutaj potrzeba mądrych ruchów dyplomatycznych, które przekonałyby sojuszników (jeśli Amerykanie jeszcze sami do tego nie doszli), że „odwrócenie” Białorusi jest również w ich jak najlepszym interesie. Czy coś takiego jest możliwe i realne? Tego nie wiem. Z pewnością jednak należy podjąć taką próbę i zrobić wszystko, by stało się możliwe lub choćby
  • Odpowiedz
@szurszur:
Jeśli ja jestem emocjonalny to twoja powyższa wypowiedź jest wręcz histeryczna.

Każde państwo realizuje swoje interesy. Polska też ma swoje interesy. Czasami są one zbieżne z interesami innych państw. Wtedy gdy są można wykorzystać siłę tych innych państw o zbieżnych interesach z nami i w ich oparciu o ich siłę realizować te nasze własne.

Polskim interesem jest posiadać bufor od strony Rosji, ale właściwie to tak najbardziej Polskim interesem jest odtworzenie I Rzeczpospolitej. Ze strony rosyjskiej jest wręcz przeciwnie. USA w tym przypadku popierają nas. Możemy to wykorzystać. Choć właściwie i tak nie mamy wiele do gadania, to chociaż nie przeszkadzajmy
oydamoydam - @szurszur: 
Jeśli ja jestem emocjonalny to twoja powyższa wypowiedź jes...

źródło: comment_sa3X77Zkunqc6mcFcOX0UNJQGKHl52aY.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
A co do tego czy jesteś idealistą, to odpowiedz sobie sam - do jakiego opisu z poniższego tekstu autorstwa Bartosiaka bardziej pasujesz?


Myslę, ze pasuję do fragmentów z obydwu opisów jakby je odpowiednio itnerpretowac. Nie wierze w jakies ''moralne porządki'', najważniejsze jest dla mnie aby robic to co daje najwieksze korzysci (oczywiscie są pewne ograniczenia bytnościa w sojuszu itp bo na ''wolną amerykankę'' bez trzymania sie zasad mogą sobie pozwolić tylko najwieksi
  • Odpowiedz
@oydamoydam: Ja was kompletnie nie rozumiem, zrobilibyście albo kupilibyście trochę atomówek tak jak my to zrobiliśmy w Izraelu i siema nara, a tak to się sracie i cackacie, czemu? Przecież w waszym położeniu to mus, nie uczycie się na błędach? Jeszcze raz zapytam, CZEMU? Szalom.
  • Odpowiedz
@HasbaraLight:
To nie takie proste. Owszem atomówki są najlepszą opcją. Ale nie mamy ich jak pozyskać. Jesteśmy ubezwłasnowolnieni od czasu przegranej wojny. Nawet Niemcy nie mają atomówek. Poza tym my odróżniamy się od was tym, ze wy nie graniczycie z Rosją i Niemcami i kraju nie macie spenetrowanego prze obcą agenturę.
  • Odpowiedz
Ale nie mamy ich jak pozyskać.

E tam to tylko słaba wymówka, my też oficjalnie atomówek nie mamy.

Nawet Niemcy nie mają atomówek.

Oglądacie się na niemcy? Niemcy nie mają a my mamy, niemcy nie maja a iran ma, niemcy nie mają a rosja ma, francja ma, anglia ma ba nawet korea północna ma.

Poza
HasbaraLight - >Ale nie mamy ich jak pozyskać.
E tam to tylko słaba wymówka, my też ...
  • Odpowiedz