Wpis z mikrobloga

#bitcoin
#krypto waluty W związku z ETF-ami i w ogóle wejściem banków pojawia mi się problem związany z tworzeniem pustego bitcoina. Banki mają wprawę w tworzeniu fiata, złota itp. z powietrza. Przykład- na revolucie można kupić krypto, ale to jest "pseudo krypto", bitcoinow tam kupionych nie można posłać na portfel, wiec w sumie one nie istnieją w blockchainie, jednocześnie ktoś, kto kupił twierdzi ze ma bitcioiny na revolucie- sam mam tam 0.2btc, można sądzić ze juz dzisiaj revolut naprodukował kilkaset bitcoinow bez pokrycia. Co, jeśli banki zaczną handlowac na większą skalę wirtualnymi bitcoinami. Okaże sie ze na rynku jest pierdylion bitcoinow, oprócz tych 17m w blockchainie.
  • 22
@pawlo74: Pawlo wszyscy kupia. Celowo napisalem ze mam btc na revolut, dlaczego mam? bo revolut uzywam w podrozy, mialem tam fiat, ktory lezal, wiec wymienilem na krypto dwoma kliknieciami i dwoma kliknieciami wymienie spowrotem , latwe?. Gdy ludzie kupuja zloto w banku, dostaja zloto? nie dostaja papier poswiadczajacy ze maja, bank nie musi miec zlota, wystarczy ze gwarantuje wyplate. Powstaje ETF, ktos kupuje jednostke- kupuje jednostke ETFu, a nie krypto. Nawet
Domy fizycznie istnialy, tyle ze ta sama hipoteka byla sprzedawana wiele razy, hmmm...


@Obruni: dlatego właśnie powstał bitcoin a poza tym my już mamy Etefy, nazywają się altcoiny i ico, rynek może nie od razu ale weryfikuje wszystko z czasem. Kto chce niech kupuje fałszywe bitcoiny mi to nie przeszkadza, nie można nimi płacić tam gdzie akceptują bitcoina, nie można tego wpłacić na portfel bitcoinowy. Banki robią to samo co Roger
Pobierz p.....4 - > Domy fizycznie istnialy, tyle ze ta sama hipoteka byla sprzedawana wiele ...
źródło: comment_fpuwHQwpm10a2cXzk1h0mVpj9deVp90u.jpg
@pawlo74: inna sytuacja. Jak ktos kupuje BCH to wie ze kupuje BCH, a nie BTC, jesli banki wejda w instrumenty na BTC, to ktos kupi BTC, pokaze Ci papier ze kupil w Loydsie 2 bitcoiny ok, ale byc moze loyds nie ma tych bitcoinow, To juz sie dzieje- znowu Revolut, kupuje teraz 1Btc w revolut, oni twierdza ze rzeczywiscie kupuja te BTC na rynku, ale kto to wie?. Czyli byc moze
inna sytuacja. Jak ktos kupuje BCH to wie ze kupuje BCH, a nie BTC


@Obruni: wielu kupiło bo Roger Ver powiedział im, że to bitcoin. Teraz ci ludzie płaczą a nawet chcą zaskarżyć go do sądu.

jesli banki wejda w instrumenty na BTC, to ktos kupi BTC, pokaze Ci papier ze kupil w Loydsie 2 bitcoiny


@Obruni: a ja takiemu komuś powiem wpłać mi te bitcoiny na portfel albo możesz
@Obruni: też mnie zastanawiają idioci którzy kupują : zapis cyfrowy bitcoina na revolut. Myślę że wiele osób nie ma zielonego pojęcia że tak naprawdę nie posiadają bitcoina na revolut. Tylko zapis o tym że taki bitcoin posiadają. Nigdy takiego btc nie wypłacicie na adres btc bo poprostu go fizycznie nie posiadacie.
@Obruni: najprostsza odpowiedź to taka że Ci ludzie nie potrzebują bitcoina złota zatem popyt jest SZTUCZNY, on poprostu nie istnieje realnie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pawlo74:
Kasa na papierze w btc to jak kasa u bukmachera czy będzie rosło czy spadało a nie realny wzrost zainteresowania lub użycia bitcoina.

Bitcoin sam z siebie jak się również zwinie to urośnie , jak tylko handel papierem się rozwinie
@Amelcio: tacy ludzie mają w dupie btc oni chcą kupić zakład bukchmaherski że będzie rosło a nie dotykać bitcoina trzeba to rozgraniczyć. Srebro czy złoto w cenie nie rosną bo nie ma na nie chce tylu realnych kupców( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ci co kupują papier to mają w dupie BTC i trzeba być tego świadomym
@Obruni:

revolut uzywam w podrozy, mialem tam fiat, ktory lezal, wiec wymienilem na krypto dwoma kliknieciami i dwoma kliknieciami wymienie spowrotem , latwe?.


Tylko wiesz ze jesli z dnia na dzien BTC polecial do 100k $ to revolut nie wymieni ci tej kasy dwoma klikami tylko oglosi bankructwo bo nie beda w stanie tego kupic zeby wydac kase klientom...
@kooliber:

revolut nie wymieni ci tej kasy dwoma klikami tylko oglosi bankructwo bo nie beda w stanie tego kupic zeby wydac kase klientom...

Zdajesz sobie sprawę, że nawet jak cena skoczy do 100k$ to Revolut będzie miał te kupione wcześniej przez Ciebie Bitcoiny, które po kursie 100k po prostu sprzeda na giełdzie a Tobie wręczy kasę pomniejszoną o prowizję?
Revolut zarabia na prowizjach ich nie obchodzą wahania kursowe BTC. Niezależnie od
@xinn:

Zdajesz sobie sprawę, że nawet jak cena skoczy do 100k$ to Revolut będzie miał te kupione wcześniej przez Ciebie Bitcoiny, które po kursie 100k po prostu sprzeda na giełdzie a Tobie wręczy kasę pomniejszoną o prowizję?


O #!$%@? gosciu ONI NIE MAJA ZADNYCH BTC KAPUJESZ.
I jesli kupisz sobie teraz BTC na revolut za 5k$ jutro bedzie za 100k$ To Ci tej kasy nie wyplaca bo Oni fizycznie nie ppsiadaja
@kooliber: A myslisz ze mi sie chce szukac?

Do prowizji doliczaja taker fee. W dodatku to nie jest biznes robiony w garazu u wykopka by odwalac takie numery nie mowiac juz o tym ze to o czym piszesz jest idiotyczne. Zadna firma takiego kalibru nie bedzie na siebie brala ryzyka wahan kursowych tylko w momencie kupna/sprzedaży BTC bedzie od razu fizycznie kupowac/sprzedawac BTC na gieldzie.
@kooliber: bo regulacje, bo wiekszy koszt technologiczny, bo wieksze ryzyko. Udostepniaja usluge ktora moga w wersji minimum a i tak kosza gruba kase na prowizji. Ja nie mowie, ze to jest dobre bo nie jest ale insynuoowanie ze revolut oglosi bankructwo gdy btc bedzie mialo wysoki kurs jest smieszne.
@xinn: To sie zdziwisz. Liczy sie tylko kasa i zyski.
Zaloze sie ze nie maja nawet jednego BTC. jesli by mieli jakies BTC na cold wallet to by to napisali na stronie to przynioslo by im jeszcze wieksze zyski.