Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Zastanawiam się nad rozkładem mebli w "salonie". Jak widać na załączonym obrazku/planie, możliwe są 2 pozycje.

Deweloper (kable, ichniejszy projekt) sugeruje, żeby kanapę postawić w miejscu numer 2. Bez problemu otwierają się w tedy drzwi balkonowe, kable do telewizora są na przeciwległej do 2 ścianie, więc nie trzeba ciągnąć. Minusem jest to, że w tej pozycji, za kanapą jest grzejnik, i nie można kanapy docisnąć do ściany, kilka cm się traci.

Ja uważam, że pomimo drzwi i kabli, kanapę lepiej dać w pozycji 1. Telewizor zawieszam na ścianę, grzejnik obudowuje sobie ładnym drewnem, a obok robię smukłą pułeczkę na sprzęt. Do tego światło i głośniki i mamy "multimedialną" ściankę, gdzie otwarcie drzwi balkonowych nie będzie zagrożeniem dla sprzętu. No i wydaje mi się, że opcja numer 2 nie zabierze optycznej przestrzeni.

Co byście doradzili? Co myślicie?

#pytanie #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #mieszkanie #wnetrza
Nokiius - Mireczki,

Zastanawiam się nad rozkładem mebli w "salonie". Jak widać na ...

źródło: comment_JMtwYLF4d0a8lFIRRJTDf9D971fdOHUN.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Nokiius: kuchnio-przedpokoj z łazienką. A jakiś pokój lub miejsce do spania?
Czy to jakaś ekskluzywna knajpa gdzie szef kuchni przyrządza żarcie dla grupki osób ogladających mecz?
  • Odpowiedz
@pestis: No przecież jest u góry, z lewej strony. Pokoj 5.4, 10m2. To małe mieszkanie, 40 m2, więc nie ma co się spodziewać jakiejś wielkiej przestrzeni, heh.
  • Odpowiedz
@Nokiius: Zobacz na strony świata aby wieczorem Ci światło nie świeciło w telewizor, dodatkowo takie sprzęty same się niesamowicie grzeją i naprawdę grzejnik pod nimi to nie jest najlepszy pomysł - szybko je wykończysz. Poza tym grzejnik za plecami zimą to całkiem dobry pomysł - tracisz niby to 10 cm ale odczucie ciepła zupełnie inne.
  • Odpowiedz
@Nokiius: pomysł z zabudowywaniem drewnem grzejnika wydaje mi się średni - drewno jest świetnym izolatorem, grzejnik rozkręcasz, ciepło zostaje w drewnie, a rachunki trzeba płacić. A jak powiesisz tv nad grzejnikiem to nie zmniejszysz żywotności telewizora?
  • Odpowiedz
@jarzyn123: @Dionizja:

Nie chodzi mi o to, żeby grzejnik całkowicie zabudować, a jedynie założyć nań takie drewniane żeberka w kolorze blatu w kuchni (jasny jesion).

Okna wychodzą na stronę południową, więc wieczorami będzie świecić w telewizor.

Co do grzania telewizora/sprzętu, myślę, że nie będzie to sprawiać problemu, zwłaszcza, że ja bardzo mało grzeje, a dodatkowo będzie to odległość około 1 metra.

Sam nie wiem, jakoś bardziej naturalna wydaje mi sie
  • Odpowiedz
  • 0
@Nokiius masakryczny układ mieszkania. Kupiłem niedawno 39m2 w wielkiej płycie i układ jest o niebo lepszy, jest przedpokój z miejscem na szafy, jest osobna kuchnia (b. mała), dużo większa łazienka i dwa ustawne pokoje. Tutaj możesz na środku grać w piłkę.
  • Odpowiedz
@Gooma: Tu też jest przedpokój, ale mały. Fakt, mogłoby być lepiej, ale uwierz mi, fajnie czuć tą przestrzeń, a komunikacja jest taka naturalna, nie trzeba się przeciskać.

Poza tym, mieszkanie przygotowane pod zabudowę kuchni i wydzielenie 2 pokojów po 10m2 każdy, na wynajem w oczywiście. Na środku zostaje korytarz i wszyscy happy.
  • Odpowiedz
@Gooma: Pralka zabudowana w kuchni, nie wejdzie do łazienki. Początkowo była w planie, ale potem stwierdziłem, że nie ma co.

A w jakim mieście kupiłeś?
  • Odpowiedz
Co prawda nie jestem ekspertem, ale uważam, że ustawienie nr 1 będzie lepsze. 40m2 to małe mieszkanie, a przy ustawieniu nr 2, odpadnie Ci kolejne 5-10 cm, które musisz zostawić, pomiędzy kanapą a grzejnikiem. Z tego co na szybko wyczytałam w internecie, to najgorzej jest jak telewizor znajduje się centralnie nad grzejnikiem, bo ciepłe powietrze idzie w górę. Jeśli dobrze wyczytałam z planu, to u Ciebie ten grzejnik jest trochę wysunięty w
Lurako - Co prawda nie jestem ekspertem, ale uważam, że ustawienie nr 1 będzie lepsze...

źródło: comment_bX6EspYAuBJZWjn9Nx5xrpuhd36RJOHu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz