Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem, dołączam do klubu yerby. Kupiłem taki zestaw, narazie całkiem spoko ale mam kilka pytań.
Wsypałem 4 łyżeczki, nie jest za mocna, tylko gorzka. Zwykłej herbaty nie słodzę, ale tu lekko bym ja podrasował. Co można dodać żeby troszke zmienić smak?
Drugie pytanko po jakimś czasie są widoczne efekty picia yerby?
Trzecie wiem ze można zalewać kilka razy i widziałem tez na wykopie kubek z niewysypanymi fusami. Ile może stać pełny kubek? A ile same fusy do solanka wody?
I ostatnie jakie yerby polecacie, coś fajnego smakowego? Dzięki #yerbamate #yerbamatewykopclub
export - Cześć i czołem, dołączam do klubu yerby. Kupiłem taki zestaw, narazie całkie...

źródło: comment_WwXwTxyQxtQjZvby2ehiV7nL6ZH2Gz4e.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@export ja kupowalem rozne yerby to rozne smaki, ale tego smaku raczej sie nie da podrasowac bo to wywar
Efekty masz za chwile, tak jak z alkoholem musi trafic do krwiobiegu
Ja zalewam po 10 razy nawet, jak takie koncowe zalania to bardziej goraca wode daje zeby cos aromatu bylo
Ja kubek trzymam z fusami tak 1 dzien, po 3 dniach to juz bank do wyrzucenia zgnila mi kilka razy
  • Odpowiedz
@export:
1) O jakie efekty Ci chodzi?
2) Zalewasz póki ma smak - mi schodzi 1.5-2 litry na 40-50 g suszu.
3) Tak po 3 dniach mate może zacząć pleśnieć.
Z polecanych: La Rubia - czysta, mocna, nie wali petami tak jak Pajarito.
  • Odpowiedz
@export: ja żeby podbić jakość smaku dodawałem np. morwę białą, poszatkowane rodzynki czy ksylitol, dużo jest opcji żeby yerba miała lepszy smak, ale z czasem po prostu mi się nie chciało tego dodawać i piję normalną bez niczego, chyba że coś akurat będzie pod ręką.

Czy pamiętasz o podwójnym zalaniu? Jak to WC radził? :D
  • Odpowiedz
@export: zaników głodu nie zauważyłem - po prostu te 2l wody wypełniają żołądek i nie mieścisz jedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka godzin to luz. Ja w domu pijam tylko popołudniami, po pracy i nie chcę się za mocno pobudzać wieczorem, więc wypijam litr jednego dnia i zostawiam na następny dzień.
Co do dodatków to pełna dowolność - dawałem miętę, morwę białą, gojnik, guaranę i różne suszone
  • Odpowiedz
@export: ja przygotowuje sobie na poczatku pracy i kolejne 8h dolewam wody - efekty widzę u siebie po jakoś pół godziny
a zmiana smaku to np sokiem zalać - ja dzisiaj sprawdzam po raz pierwszy pomarańczowy i wlasciwie nic yerby nie czuć a działa :D

no i co do efektów to ja jestem obecnie na diecie - dzięki yerbie przeszła mi chęć na #!$%@? między posiłkami ;]
  • Odpowiedz
@matekg: nie kojarze, nie ogladam tv to i z WC nie jestem na bieżąco

@l_Grela_l: a zwykły cukier można dodać np? + z tym głodem, kumpel taka sama waga zje 1 kanapke rano i 1 w pracy, a ja musze #!$%@?ć hot doga z zabki, pojemnik jedzenia jakiegoś obiadu i dalej głodny...
  • Odpowiedz
@export:
Pajarito jest Yerba "dymną" w smaku, nie jest to "lekka" Yerba w odbiorze, jednakże są Yerby bardziej "dymne" od niej, jak Pan nie polubi takiego dymnego posmaku, to zawsze może Pan pić jakieś zielone Yerby (Verde Mate, Green Mate), są one suszone gorącym powietrzem, są prawie bezpyłowe.
Co do smaku to polecam terere (Yerba zalewaną zimną wodą z dodatkiem lodu), terere jest bardziej delikatna w smaku, dodatkowo polecam wycisnąć sok
  • Odpowiedz
@export: grunt to oczywiście dieta i regularne jedzenie, przy yerbie nie ma tej chęci na podjadanie czy czasem nawet w ogóle jeść się nie chce, ale jak cukier spadnie bo jadles coś z dziwnym indeksem jako jedyny posiłek to potrafi zaboleć. Ale jako wsparcie jest idealne u mnie
  • Odpowiedz
@export: Hej, oglądałeś film czajnikowego na temat Yerba Mate? Jeżeli nie, to polecam- bardzo dużo mówi o historii, właściwościach, rodzajach, sposobie picia. Dla mnie bomba. Zawsze polecam bo bardzo gościa lubię oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b.....t - @export: Hej, oglądałeś film czajnikowego na temat Yerba Mate? Jeżeli nie, ...
  • Odpowiedz