Wpis z mikrobloga

nie rozumiem jak niższy próg wejścia jest zachętą akurat dla kobiet XD znam nawet więcej facetów idących w życiu na łatwiznę niż kobiet


@bluberr: Bo się sprzedaje im wizje "patrz Asia, poklikasz se, potem szybka kawka, ciasteczko i dwie średnie krajowe wpadają do kieszeniu, a za 4 lata będziesz miała penthouse na Wilanowie, ale najpierw dawaj na nasz kurs"
znam nawet więcej facetów idących w życiu na łatwiznę niż kobiet


@bluberr: to są Twoje osobiste przemyślenia vs statystyka pokazująca ilu facetów po rozpoczęciu pracy jako QA aktywnie rozwijają się w bardziej ambitnych kierunkach, które ich interesują vs to samo z kobietami. W mojej firmie praktycznie wszyscy faceci, którzy przeszli przez dział QA w przeciągu kilku ostatnich lat obecnie programują, automatyzują, albo zarządzają testami, a kobiety jak siedziały i klikały/układały scenariusze
@dan3k w sumie to ciekawe w takim razie czemu kobiety są mniej ambitne od mężczyzn

@ponton no w sumie chyba tak jest, byłam kiedyś przekonana że testerzy umieją choć trochę programować i zaczęłam tłumaczyć testerce jak ma zaktualizować swoją lokalna wersje projektu XD trochę się zdziwiłam że oni tylko klikają od strony użytkownika XD
@bluberr dużo kobiet zachęcało się do bycia testerem, szczególnie że do pewnego poziomu wystarczy pokilkać, ale są i tacy, którzy chcą się przebranżowić, bo w końcu zarobki dla testerów są niższe, a z tym już są nie małe problemy, szczególnie że wiele firm nie chce dać dobremu testerów możliwości zostania developerem
@bluberr:
1. W QA łatwiej wskoczyć. Tester manualny nie musi umieć programować
2. Kobiety mają cechy charakteru przydatne testerom, konkretnie są bardziej dokładne i wytrwałe
Dopóki trzeba testować manualnie i nie wchodzić głębiej w zagadnienia techniczne to powiedziałbym, że nawet kobiety są lepsze od facetów - po prostu bardziej się przykładają i nie męczy ich powtarzalność tych samych testów. Różnicę widać, kiedy trzeba zainstalować albo skonfigurować jakiś serwer, wtedy to jest płacz (dosłownie) i zgrzytanie zębów. Przy pisaniu testów automatycznych to już w ogóle widać różnicę klas między kobietami, a mężczyznami, niestety :(
Nie powiem, zdarzają się
@bluberr: Podepne się z pytaniami :D
- czy tutaj też trzeba się "rozwijać" jak w zwykłym programowaniu ? Czy raz opanowane umiejętności stykną?
- w jakim stopniu trzeba znać język programowania by to ogarnąć na juniora?
- jaka stawka? zarobię więcej niż 2200 ?
- jak zrobię kursy w domu to styknie czy trzeba jakiś papierek ?
- da radę robić to zdalnie ?