Wpis z mikrobloga

Witam, takie pytanie mam odnosnie grania na konsoli #ps4 na TV.
Na wstepie prosze nez hejtu tylko o pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam zamiar kupic sobie XIMa do konsolki. No i jak obeznani w temacie pewnie wiedza jest stary i dobry Xim4 i wyszedl teraz nowy Xim Apex.
Najwazniejsza roznica miedzy nimi to inputlag:
- xim4 - ok 8ms
- xim apex - 1-2ms

No i teraz pytanie jesli gram na TV w ktorym inputlag wynosi 28ms to czy bedzie czuc roznice miedzy xim4 a xim apex? Czy ten inputlag sie sumuje? Z apexem bede mial ok 30ms? co w testach jest zadowalajace w miare.
Czy przy 28ms z tv nie bede czul roznicy pomiedzy 1 a 8ms poniewaz tv i tak ma 28?

Pytanie kieruje dlatego ze apex kosztuje 700zl i do tego myszka i klawa razem ok. 1000zl a xim4 znalazlem z myszka klawiatura i podkladka za 550zl.

#kiciochpyta #konsole #telewizory #apex
  • 9
@skun1:
ale nie rozumiem troche - po co to robisz?
Podlacz sobie PC do duzego TV i graj na PC.

Chcesz sie poczuc jak bog grajac na cheaterskich wynalazkach podczas gdy reszta bedzie celowac padem? Jakas forma dowartosciowania sie?

Serio - masz przeciez pelen wybor, po co kombinujesz. Mysz+klawa - PC, kanapa nogi na pufie i pad w dloni - konsola, handheld w tylnej kieszeni spodni i pogrywanie w kafejce czy
Jak będziesz grał w FPSy to jest to cheatowanie, nie dość że na K+M łatwiej się celuje to jeszcze masz Aim Assist z pada.
Gram w Destiny (Destiny 2) od premiery więc na grupach temat bardzo mocno omawiany, ale jak jesteś zdecydowany to jak masz możliwość to potestuj najpierw bo znam takich co raz dwa na pada wrócili bo nie poradzili sobie z konfiguracją lub okazał się że po 10 latach grania
@Nova24
@shaki24
@OneShootMan

"A w Polsce dalej jak w lesie..."
Zadalem konkretne pytanie, nikt nie zna odpowiedzi ale kazdy sie udziela :) i bedzie umoralnial zamiast pomoc.
Pomogli mi juz na zagranicznym forum dziekuje prosze sie rozejsc ;-)
@skun1
Ok, input lag się sumuje więc już jak chcesz koniecznie xim to dla mnie apex to jedynie wyjście szczególnie że twój TV nie ma rewelacyjnych parametrów.
Przesiadłem się ostatnio na monitor, wcześniej grałem na TV z 14-16ms input lag i różnica jest ogromna.
Podsumowując, bardzo prawdopodobne że odczujesz różnicę między xim4 a xim apex, ale tutaj dużo zależy od twoich preferencji.