Wpis z mikrobloga

@svoyak: ja płaciłem już kwoty > 5000zł bez PINu, także bez problemu. Zawsze tylko problem w sklepach jest, bo trzymają mi ten terminal przed nosem i patrzą. Ja patrzę na nich i tak po chwili jak zaczyna się drukować kartka to się pytają co się właśnie stało :X

@MichaelT128: gdzie znalazłeś taką informację? Przecież nawet w całym tym procesie nie ma możliwości technicznej zweryfikowania tego PIN'u... Chyba, że Apple specjalnie
@nowik: Skąd pomysł, nie ma możliwości zweryfikowania PINu? Token jest wydany do danej karty. Tak samo dla tokenu są takie same limity jak dla karty, do której wydano token. Bank w momencie transakcji kartą z Apple Pay doskonale wie jaki token jest powiązany z jaką kartą.
https://www.mbank.pl/pomoc/faq/bankowosc-mobilna/apple-pay/
"Podczas płatności Apple Pay terminal poprosił mnie o podanie kodu PIN
W sporadycznych przypadkach, terminal może poprosić Cię o wprowadzenie kodu PIN. PIN na
@MichaelT128: Regulamin banku może być sobie dowolny :) Co do @mBank to podpowiem Ci, że ich regulamin jest niezgodny z prawem w kilku kwestiach... :) Nie wdając się w szczegóły (bo sprawa jest w toku), ich regulamin należy olać.

Nie ukrywam jednak, że znalazłem w końcu polską wersję strony Apple dotycząca Apple Pay (kiedyś tego nie było) i widnieje tam taki zapis:

Klient płaci za pośrednictwem usługi Apple Pay. Czy musi
@nowik: To życzę powodzenia jak cię spyta o PIN, bo już widziałem na forum myapple, że ludzie wprowadzali dowolne 4 cyfry i transakcja była odrzucana. Jak wprowadzali PIN karty to transakcja przechodziła.
@MichaelT128: spróbuję :) Póki co o PIN mnie zapytać nie chce :P

Żeby nie było, ja nie mówię, że nie masz racji i nie chcę się kłócić :) Po prostu mnie to dziwi i szukam jakiegoś potwierdzenia u źródła :)
@nowik: dawniej płacąc kartą gdy nie było chipu na karcie tylko sam pasek magnetyczny to płaciło się w terminalu tak że przeciągało się kartą przez terminal, następnie podpisywało się na paragonie (dla kasjera) w miejscu wyznaczonym. To samo dzieje się w Aldi przy płaceniu poprzez Apple Pay, widocznie takie archaiczne procedury ma firma od terminali. Jeśli masz Apple Pay to idź i sobie zobacz jak to wygląda w Aldi.
@chrystusie: myślałem, że każą Ci podpisać po prostu wydruk z terminala, który nie przewiduje takiego czegoś :P Ogarnąłem już :P

@yakuz: właśnie o to mi chodzi :P Nie spodziewałem się, że jeszcze takie wydruki z terminala są na miejsce z podpisem przy Apple Pay :) Wiem, że tak się płaciło bo sam tak płaciłem :)