Wpis z mikrobloga

@Piwerolo: podaj nazwe tej pasty, taka jakas gruba spagetti hmmm. Wyglada smakowicie, to czerwone to papryczki chili? fajne polaczenie. Ja zawsze robie smietanowe z koperkiem ale teraz sprobuje na ostro
  • Odpowiedz
  • 3
@johnmorra: barilla bucatini numer 9, czosnek, cebula, obrane i wypatroszone pomidory, krewetki, pietruszka, wino białe do sosu i masło do zagęszczenia sosu, jak chcesz dokładny przepis to pisz pw ;)
@0Rhplus: co złego z makaronem ?
  • Odpowiedz
@Piwerolo: ok dzieki za ten makaron. myslalem ze to bardziej na ostro. Przepis nie potrzebuje bo sam lubie eksperymentować to trochę ogarniam ale mimo wszystko podsunąłeś mi pomysł ;)
  • Odpowiedz
@Piwerolo: Ziomek, wchooj Karyn z wypoka by sie zesralo zeby takie danie dostac w dniu urodzin od chlopaka. Olej krytyke, widac ze starales sie i to najwazniejsze. Zaloze sie ze super dobre. Piona.
  • Odpowiedz
@Piwerolo: Jest rozgotowany. Gotuje sie al dente- nie tylko dla wygladu ale tez dla zdrowia. Chodzi o wchlanianie skrobi. Chcialam byc mila, nie czepiam sie. Kolacja wyglada apetycznie. Bawcie sie dobrze z Rozowa :)
  • Odpowiedz
@0Rhplus: Dobra mistrzu, powiedz mi skąd wiesz, że jest rozgotowany? Po kolorze? Masz wzornik dla każdego producenta makaronu? Ja tu widzę zwyczajny bolean doopy, że ktoś ci takiego prezentu nie zrobi xD.
  • Odpowiedz
@Hubby: A kazda dobra rade trzeba traktowac w ten sposob? Czy ja go krytykuje? Uwazam, ze zrobil cos fantastycznego..moze jak ugotuje makaron tak jak nalezy nastepnym razem to nie dosc, ze bedzie lepiej wygladal, to oni beda zdrowsi po takim posilku. BO.
  • Odpowiedz