Wpis z mikrobloga

keks, wiecie może czy #lidl ma jakieś odgórne nakazy na bardziej dokładne weryfikowanie wieku osób kupujących alkohol? kilka razy zdarzyło mi się już, ze pytali mnie o dowód jak robiłem normalne wieksze zakupy i jedno piwo, jakiś śmieszny Redds xD jeszcze bym zrozumiał jakbym wpadł i kupował sam alkohol w większej ilosci, ale dwa razy w takiej samej sytuacji, duże zakupy i jedno dwa piwka xD
#zakupy #alkohol
  • 7
@miiihau: w Lidlu podobno kasa wyświetla losowo "tego klienta zapytaj", jak jest alkohol na rachunku. Ktoś tu kiedyś pisał, że były jakiejś jazdy, że się kłócił, że nie będzie pokazywać dowodu dla piwa karmi :P
Ktoś tu pisał, że mieli nakaz pytać każdego kto wygląda na poniżej bodajże 40 lat.
Lepiej było do niedawna w Tesco, gdzie mieli pytać KAŻDEGO. Irytacja i zdziwienie facetow 50-60 lat oczywista. Nie wiem czy to było ogólnopolskie czy lokalne
@RRybak: to akurat jest dość sensowne, chyba jedyne logiczne wytłumaczenie :)
@Marmite: bez sensu xD
@veldrinn: właśnie pytam konkretnie o Lidla, bo tylko tam mi się zdarzyła taka sytuacja, w innych marketach nie mialem tego problemu.
Pokazywanie dowodu mi nie przeszkadza, ale ostatnio nie nosze portfela a za wszystko płace telefonem, wiec ciężko o dokument ;-)
@miiihau ostatnio mnie pytali jak miałem w zakupach shandy 2%, a raczej nie wyglądam na mniej niż 18, w jakimś sklepie była akcja że jeżeli osoba wygląda na mniej niż 25 to mają pytać