Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie #csharp Do teraz stawiałem wszytskie swoje aplikacje aspnetowe na vpsach z ubuntu gdzie miałem ściśle wyznaczony ram i liczbę rdzeni za daną miesięczną opłatę. Chciałbym zbudować tym razem coś co się dobrze skaluje, Czyli jak jest mało userów to aplikacja zużywa mało zasobów, a jak jest kosmicznie duży ruch to mam przydzielone dużo ramu i kilka rdzeni. Czy w ten sposób działają te chmury typu azure czy aws, czy się mylę? Jeśli nie to czego szukać w google, żeby się doszkolić? #pytanie #kiciochpyta #webdev
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@interpolacja_liniowa: Na Azure AppService tak to działa, ale minimum to jest usługa za 40 euro, więc więcej oszczędności możesz mieć na Virtual machine scale set - gdzie Azure w ciągu sekund klonuje Ci instancję pod obciążeniem do wybranej liczby. No a jak chcesz ultraskale to Azure Functions. Gadam o Azure bo z tego sam korzystam, ale na AWS pewnie podobne rozwiązania. Tu masz dobry art jak fajnie się skaluja funkcje Azure
@Koliat: Dzięki za obszerną odpowiedź, czyli jak mam mocno ograniczony budżet, bo to do nauki, to raczej VM scale set? Działa to jak na VPSach, że wrzucam sobie dllke z aplikacją dotnetową i serwer przekierowuje ruch na nią, czy muszę pisać API, a aplikacjęna czymś odrębnym postawić? Bo chyba te functions tak działają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@interpolacja_liniowa: functions działają bardzo jednostkowo, tj funkcja powinna wykonywać konkretną operacje (metodę lub parę metod). Np. hashowanie hasła albo generowanie thumbnaili. Te aplikacje aspnetowe to jest co dokładnie? Bo te 40euro na AppService to jest współdzielone na wszystkie apki. Żeby to na VMSS dobrze działało musisz skonfigurować load balancer tez(darmowy). Jak to dla testów to pamiętaj że płacisz tylko za minuty zużycia, tj jak na godzinę podniesiesz usługę AppService na tier