Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, którzy znają się na #allegro i mieli do czynienia z #januszebiznesu, mam do was sprawę. Otóż zamówiłem ostatnio wideorejestrator na allegro navitel r600 za 264zl. Ku mojemu zdziwieniu przyszedl tańszy model r400, który kosztuje jakies 170zl. Nie wygląda mi to na pomyłkę, bo na fakturze jest model r400 i wycena 264zl, jak za model r600. Gdy sprawdzilem historię, okazało się, że model ktory zamówiłem kosztuje już 299zl. Poza tym sprzedawca mimo, że ma wysoką ocenę 99,5%, to w negatywach często powtarza się komentarz, że sprzedawca wystawia produkty których jeszcze nie ma.
Mam wrażenie, że trafiłem na oszusta i teraz pytanie do was, czy macie jakąś radę jak to dobrze rozegrać, żeby dostać ten sprzęt bez dodatkowych kosztów lub zwrot pieniędzy łącznie z przesyłką.
  • 7
@jon_lajoie: napisz do niego, a jak będzie kręcił to odstępujesz od zakupu i czekasz na zwrot kasy. Zwrot zgłaszasz w "Kupione -> klikasz w zakup (szczegóły) -> Zwróć część lub całość". Wypełniasz formularz i gość ma obowiązek zwrócić Ci siano.
@size dzięki, próbowałem sie dodzwonić, ale nie dało rady mimo, że teoretycznie powinien być jeszcze w pracy, więc napisałem do niego w dyskusji. Zobaczymy co z tego wyjdzie
@jon_lajoie: pamiętaj, że zwracając produkt nie musisz podawać żadnej przyczyny ani prosić o pozwolenie (jeśli gość jest firmą, a Ty osobą prywatną) - takie prawo Ci przysługuje, na stronie przedmiotu jest zakładka Zwroty i tam powinno być więcej szczegółów nt. tego ile czasu masz na zwrot itd.
@size zgodze sie z tym, jednak oddając przedmiot bez przyczyny będę musiał pokryć koszty przesyłki, a nie mam zamiaru za to płacić skoro to sprzedający dał ciała.
@jon_lajoie: sprzedający oddając Ci siano musi dołożyć koszt przesyłki (najniższy z tych, które były dostępne na aukcji). Jeśli kupiłeś do paczkomatu to dodatkowo zwrot masz za darmo.
@size tego nie wiedzialem, że sprzedający musi dołożyć koszt przesyłki. Zobaczę co mi jutro odpisze, jeśli będzie się stawiał to po prostu mu to odeślę. Chociaż nie ukrywam, że wolałbym jednak sprzęt który zamówiłem, bo cena była całkiem niska. Dzięki za pomoc
@jon_lajoie jak po prostu odstapisz to zwraca Ci za wysyłkę do Ciebie. Za odesłanie do niego płacisz Ty.
Musisz zrezygnować korzystając z rękojmi tj.z uwagi na istotną wadę przedmiotu (inny model) odstepujesz od umowy i wtedy odda Ci za obie przesyłki.
Poza tym nie bierz tej kamerki...to szajs... Wejdź na autowrzuta.pl i poczytaj opinie na temat Navitela. To jakieś ruskie gówno z ładnym marketingiem. Lepiej wziąć Viofo bodajże A119 lub A119S.