Wpis z mikrobloga

Wie ktoś jakie są stawki w Google w Polsce?

Niedawno widziałem, że w jakimś komentarzu ktoś pisał, że jego znajomemu (programiście) płaca 10k brutto. Niezależnie od doświadczenia to w sumie bardzo mało.

Niemniej jednak jest to zajebisty wpis w CV i w związku z tym może jest tu ktoś kto przechodził niedawno rekrutację do nich. Czy wiecie, czy pytania są raczej tylko z gatunku tych na myślenie (algorytmy, dyskretna, ew. projektowanie systemów), czy może są też jakieś sprawdzające wiedzę (TCP/IP, jakieś bzdety dotyczące konkretnego języka programowania)?

Pytam o rozmowę na stanowisko Software Engineer. Doświadczenia mam ~2 lata. W zagranicznym Internecie piszą, że z reguły rozmowy to zadanka jak z „Cracking the coding interview”, ale czy tak jest w polskim oddziale?

Jesli nie chcecie pisać tutaj, zapraszam na priv, chętnie posłucham o pracy tam.

#programowanie #programista15k
#pracbaza
  • 15
@Pedalek: Ja aplikowałem do Google ale zagranicznego. Pytania były trudne i sprawdzały wiedzę głównie.
Edit: Nie wiem jak w Google ale amerykańskie korpo to firma taka jak wszystkie. Możesz trafić do fajnego teamu, a możesz tez robić syf.
@Pedalek: praktykantom płacą w Warszawie 8k uop. Swieze info z tego roku. W porównaniu do zagranicznych oddziałów to mało, jak to się ma do zarobków normalnych pracowników - nie wiem

@joffie: jest i na dodatek robią ciekawe i istotne z punktu widzenia całego Googla rzeczy. Głównie oprogramowanie do obsługi i zarządzania kontenerami wszystkich usług (kliencka wersja to Kubernetes)
@Pedalek: praktykantom płacą w Warszawie 8k uop. Swieze info z tego roku. W porównaniu do zagranicznych oddziałów to mało, jak to się ma do zarobków normalnych pracowników - nie wiem

@joffie: jest i na dodatek robią ciekawe i istotne z punktu widzenia całego Googla rzeczy. Głównie oprogramowanie do obsługi i zarządzania kontenerami wszystkich usług (kliencka wersja to Kubernetes)
@Pedalek: znajomy na początku roku szedł rozwijać Kubernetesa. Około 18k brutto na uop + dodatki. Dodatkowo jakiś tam pakiet akcji po ~2 latach przepracowanych. Doświadczenia ma 5-7 lat, głównie Java.
Rekrutacja wieloetapowa, i większość to algorytmika była.