Wpis z mikrobloga

  • 3
@massivehippopotamous które znaki poziomie ? Kolor czerwony nie wskazuje na drogę rowerowa. On miał rację, Ty popełniłeś wykroczenie przejeżdżając rowerem po pasach.

Pamiętaj policjant--sygnalizacja--znaki pionowe--znaki poziome.
  • Odpowiedz
@MrMate:

Kolor czerwony nie wskazuje na drogę rowerowa


Czerwony kolor nie, ale już linia P-11 tak.

-znaki pionowe--znaki poziome


Tu masz błąd. Znaki pionowe i poziome mają taką samą ważność, tylko niektóre znaki poziome są powtórzeniem znaków pionowych. A na tej drodze znaki poziome i pionowe stanową sprzeczność.

Zarządca drogi zwalił oznakowanie, bo jest tu ewidentnie przygotowane oznakowanie poziome pod przejazd, za przejazdem DDR zamienia się w CPR. Nie powinno być
janekplaskacz - @MrMate: 
 Kolor czerwony nie wskazuje na drogę rowerowa

Czerwony ...

źródło: comment_OBiX2vtr2cbMgi380rPTIctTQF7NTsRN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku:

przejazd dla rowerów to tak jak przejście dla pieszych. Masz się upewnić czy możesz wtargnąć na jezdnię a tutaj ewidentnie #!$%@?


A kierowca:

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • Odpowiedz
  • 0
@janekplaskacz zapoznaj się: paragraf 2, ustęp 6 Rozporządzenia w sprawia znaków
i sygnałów drogowych.

Dopiero wtedy pisz. W związku z ruin filmikiem ja mam rację. Choć jak nic zarządca powinien zmienić znaki poziome.
  • Odpowiedz
  • 0
@demoos a nie wiem skąd mi się wzięły pasy pewnie z następnego znaku xD po prostu wymusił pierwszeństwo i użył sygnału bezpodstawnie. Ale fail z mojej strony xD
  • Odpowiedz
@MrMate:

Pamiętaj policjant--sygnalizacja--znaki pionowe--znaki poziome.

Który przepis o tym mówi?

paragraf 2, ustęp 6 Rozporządzenia w sprawia znaków

i sygnałów drogowych.

Tam nic nie ma o pierwszeństwie znaku pionowego nad znakiem poziomym:

Znaki poziome odzwierciedlające znaki pionowe ostrzegawcze lub zakazu stanowią powtórzenie zastosowanych znaków pionowych


@SzukamNlcku:

przejazd dla rowerów to tak jak przejście dla pieszych. Masz się upewnić czy możesz wtargnąć na jezdnię

Który przepis o tym mówi?
  • Odpowiedz
  • 0
@janekplaskacz a tu ten fragment: "albo dodatkowe znaki szlaków rowerowych stanowią powtórzenie zastosowanych znaków pionowych, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej."
  • Odpowiedz
@janekplaskacz:

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

O to dokładnie chodzi. Moją wątpliwość budzi sprzeczne oznakowanie - niby jest koniec DDR, ale wjeżdżam na przejazd rowerowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@massivehippopotamous szukaj wg sądu administracyjnego można podciągnąć ddr, oczywiście nie zawsze ale wg sądu przypisy nie nadazyly za rozwojem i jest dziura. Drugi wyrok wskazuje, że znaki poziome mogą być nie usunięte po starym oznakowaniu bo je ciężej zedrzec dlatego pionowy jest wyżej

W tej sytuacji wina jest Twoja i tyle, mógłbyś się ubiegać o odszkodowanie od zarządcy drogi jakbyś wjechał i coś sobie lub gościowi uszkodzil.
  • Odpowiedz
@MrMate: pedalarz jedzie wzdłóż drogi z pierwszeństwem, kierownik puszki skręcał w drogę poprzeczną, a co wtedy mówi przepis?
Zacytuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@demoos tylko tutaj jego od nie jest wliczany do pasa drogi. No chyba że się mylę, się z tego filmiku tego nie wyczytamy.
Jedynie wiemy że jemu się skończyła droga. Wg znaków nie ma nic. Więc włącza się do ruchu w tej drodze poprzecznej.
  • Odpowiedz