Wpis z mikrobloga

Po dłuższej przerwie wreszcie udało mi się dokończyć rozpoczęty ponad 3 miesiące temu wpis na moim blogu - Jak napisać korektor pisowni.

Są to bardziej zapiski dokumentujące proces implementacji przeze mnie własnych wersji (jednej w Pythonie - z lekkimi przystosowaniami do języka polskiego, a drugiej w OCamlu) korektora pisowni zaproponowanego przez Petera Norviga, niż jakiś kompletny tutorial, pokazujący krok po kroku "jak to zrobić". Sądzę jednak, że opis problemów, jakie napotkałem i sposobów, jakich użyłem by sobie z nimi poradzić może okazać się pomocny dla tych, których temat zainteresuje i postanowią się w niego wgłębić.

Jeśli więc jesteście ciekawi dlaczego mój program poprawia "wieszac ptanie" na "wieszać panie", a dopiero po dodaniu flagi "-b" rezultatem jest "wieszać pranie", to zachęcam do lektury. ;D

Zapraszam też do obserwowania mojego tagu --> #polydev
#programowanie #python #ocaml #programowaniefunkcyjne #korektor #nlp
  • 2
@TheDraom: dzięki, cieszę się że taka forma przypadła do gustu. Blog traktuję przede wszystkim jako motywację do własnego rozwoju, stąd wrzucam tam głównie rzeczy związane z tym czego niedawno się dowiedziałem, czego się uczę itd., a to sprawia, że raczej trudno wpaść w nauczycielską nutę. ;)