Wpis z mikrobloga

Używam revoluta od dawna i do tej pory bylo wszystko wporzadku ,wyplaty z bankomatów ,platność karta za granica tez bez problemu ,aż do dziś pierwsza niespodzianka .
Zamówiłem sobie dodatkową karte dzis ładnie przyszła i by ją aktywować nalezy piersza transakcje wykonać z uzyciem kodu pin.
Chciałem zapłacic za zakupy ale terminal wogóle nie widział karty (,),ostatecznie udało sie później w aptece
Zauważyłem jednak ze pobrało mi 4% za przewalutowanie transakcji z funtów.....

Na paragonie 10,20 revolut pobrał 10,94 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem że to smieszna kwota ale w najblizszym czasie mam zamiar sporo tym płacic za granica.
Miał ktoś podobnie?
#revolut
Pobierz lord_z - Używam revoluta od dawna i do tej pory bylo wszystko wporzadku ,wyplaty z ba...
źródło: comment_IzLB9vaWtGM8sgwq4N08tQAblXnbnhb6.jpg
  • 13
@lord_z: musiałeś złą walutę wybrać na terminalu (albo babeczka obsługująca wyklikała)
jak płacę revolutem w sklepie to na terminalu zawsze prosi o wybór waluty rozliczeniowej.
jak wybierzesz pln, to pln pobierze. jak masz w revolucie tylko złotówki, a wybierzesz GBP, to bierronka pobierze funty, a revolut przewalutuje złotówki na funty - więc dwa razy masz zmianę waluty.
@m___w: ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo takiej możliwosci..pytalo czy przeliczyc po funtach wiec sie zgodzilem bo w zasadzie zadna to roznica w revolucie .Nie raz juz tak w bankomacie mnie pytalo .Z tym że tu mi doliczylo jakieś 4% bog wie skad.
Czyżby Polcard w ślad za Euronetem zarabiał dodatkowo?
@lord_z: Jak płacisz zbliżeniowo to zazwyczaj nie musisz przejmować się DCC. Przy płatności na chip masz pytanie o DCC. Zakoduj sobie ze musisz odmawiać i będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m___w: (ʘʘ) to dlatego nigdy nie bylo problemu ,zwykle płace zbliżeniowo, a z racji ze to nowa karta musiałem pinem.Przydatna wiedza ,wykop bawi,wykop uczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)