Wpis z mikrobloga

Jak obecnie wygląda podróż pociągiem do #ostrava w #czechy z #katowice?
Znaczy - wiem, że widoki ładne z okien, itp. Bardziej chodzi mi o bilety. Niby jeździ Leo Express (różnie) za 17 euro, ale gdzieś było kiedyś jakieś info, że po śląsku i morawach jeździ pkp, albo regionalne za grosze?
Chciałbym se pojechać rano, może być z Katowic albo Gliwic, zwiedzić zoo i wrócić pod wieczór. Krąży tak ktoś i zwiedza z tu obecnych?
  • 26
  • Odpowiedz
@eXe1987: nie pytam o sposoby dojazdu - autem tam mogę być w pół godziny. Chcę zabrać siebie i znajomych pociągiem i się zastanawiam jakie mam opcje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RRybak: Koleje Śląskie do Bohumina i z Bohumina do Ostrawy w weekend jeździsz na Silesia Weekend a w tygodniu możesz sobie dobowy kupić (34 zł)

Pociąg Kato Bohumin kilka razy na dzień jeździ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eXe1987: Tak jak powiedziałem
Kupujesz bilet KŚ do Bohumina (chyba z 16 zł) potem w Bohuminie obojętnie jaki z Ceskich Drah do Ostrawy (22 kc)
Alternatywnie Bilet Silesia Weekend bądź Dobowy (34 zł) bo one pozwalają na podróże po kraju morawsko - Śląskim
  • Odpowiedz
@eXe1987: Wygląda na to, że kolega @sylwke3100 dobrze gada.
Opcje są trzy:
- bilet do bochumina, tam przesiadka i za parę groszy do ostawy.
- dobowy za 34 zeta z wszystkim, tam i nazod
- weekendowy za 27 zł z wszystkim, tam i nazod

http://kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/na-wycieczke/czechy/ostrawa/

@sylwke3100 - jeszcze jedno pytanie - co ze świętami, tak jak jutro. Niby u nas wolne, ale nie jest weekend. Podobno można kupić silesiaweekend w dni
  • Odpowiedz
@eXe1987: bylem, smutny slon akurat jak przechodzilem puscil baka i ta watpliwa przyjemnosc ogladania hipopotamow pod zadaszeniem xD ale zeby specjalnie jechac do Ostravy do zoo to bym wolal troche dalej i do Wrocka, jak ktos nie pali ziolka to sama Ostrava mocno nie urywa dupy, a w weekend to juz w ogole puste miasto.
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker:
Dla mnie nie ma żadnego problemu w tej odpowiedzi.

4. Czy bilet Silesia Weekend będzie również honorowany przez koleje czeskie w przypadku dni wolnych od pracy przypadajacych w tygodniu?

Tak. Honorowany jest bowiem typ biletu. Nie ma znaczenia, że dzień wolny od pracy przypada w środku tygodnia.
  • Odpowiedz