Wpis z mikrobloga

@Pawciosl: kurcze, ale dziwny ma ten ryjek. troche odbiega od wzorca(acz to w tym momencie dla was i niej lepiej) przez ten dłuższy nos i wysuniętą żuchwę. Dla was i dla niej lepiej, bo odpada wam operacja -> mniejsze prawdopodobieństwo problemów sercowo-płucnych. No i nie bedzie sie tak szybko męczyć:) Ale walić to, u buldożków najciekawszy jest charakter ;) a powiem Ci, że potrafią dać w kość te głąby ;)
Znajoma
Pobierz Jahcob - @Pawciosl: kurcze, ale dziwny ma ten ryjek. troche odbiega od wzorca(acz to ...
źródło: comment_rkOFTCFlOVHKvrDoaaHGDVc3TjcJiF8w.jpg
@Jahcob: może i OPa pieseł będzie lżej oddychał, ale przez takie mieszanie jest narażony na więcej chorób i wad wrodzonych. Ludzie nie znają wzorca rasy i potem biorą takie mutanty z pseudohodowli lub od znajomego. Oczywiście miło ze piesek znalazł dom, ale przykro, ze ludzie krzywdzą zwierzęta takim miksowaniem ras na własna rękę.
@Tryggvason: i tak źle i tak niedobrze, tak po prawdzie mówiąc. Z jednej strony jest tak jak mówisz, z drugiej zaś - typowy, rasowy buldożer będzie miał więcej problemów zdrowotnych przez krótką kufę niż sunia OPa. Większość problemów buldogów to konsekwencja budowy brachycefalicznej czaszki. No oprócz alergii, ale na to nie ma wpływu budowa czaszki psa.
Ja rozumiem, że ta sunia może mieć inne problemy(których poki co nie widać), ale może
@Jahcob: tak, najwieksze problemy u francuzów wynikają z mocno skróconej kufy. Niemniej jednak własciciele borykają sie wieloma innymi problemami. Sam mam dwie szczęśliwe bulwy, ale już u jednego uaktywniła sie alergia na środki chemiczne i np muszę pilnować by podłoga była myta samą wodą. Znam kilka takich pseudobuldożków w okolicach mojego osiedla i każdy z nich już od małego miał poważne problemy ze zdrowiem. Jeden chore nerki, drugi przeszedl kilka operacji
@Tryggvason: tak jak pisałem - mogą być narażone na choroby, których nie widać na "dzien dobry". Tu całkowita racja. Sam mam alergika - kurła... roztocza :/ i czeka psa zabieg na skrzydełka i podniebienie. Bo, jak pisałem, teraz po 15 minutach mam prawie zdechłego psa.
Z drugiej strony, tez znam kilka buldożerów które pomimo faktu, że sa z pseudo - dają sobie rade i są zdrowe. Są i takie które bedą