Wpis z mikrobloga

Witam,
Chciałabym się przywitać :)
Pracuję w branży marketingowej - mam styczność z działem IT kilku firm. Odkąd zaczęłam "dogłębniej" poznawać procesy powstawania aplikacji, zaczęło mnie to interesować. Robisz coś i masz efekt. Ile dasz, tyle dostaniesz. Od 2 m-cy uczę się C++ i przymierzam się do JS (podobno coraz bardziej się rozwija, aczkolwiek wiele osób mówi ciągle o Javie i C#). Uczę się cały czas, ale będę tutaj zaglądać, by przeczytać coś ciekawego, znaleźć jakąś wartościową informację, a może nawet sama prosić o wskazówki. :)
Pozdrawiam
#programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grap32:
Stron raczej nie. Raczej aplikacje, jednak w tym momencie chcę poznać jakby samo programowanie od podszewki. Składnie językowe, użycia. Dopiero, gdy to zrobię, będę mogła się precyzyjniej określić?
  • Odpowiedz
@atxe: tylko przy tych aplikacjach wygląda to tak, że tych stron i technologii html oraz css też musisz liznąć. Ale myślę że nauka js to świetny pomysł.
  • Odpowiedz
@SpeedFight, @grap32
Dziękuję Wam. Html i CSS już dawno przerobiony, mapka przyda się na pewno :) Pewnie znajomi z IT chcą mnie popchnąć w kierunku Javy - twierdzą, że ten język jeszcze długo, długo będzie przodować i mieć największe zapotrzebowanie (choć tutaj podobno JS się dobija z node.js). A Wy co możecie o tym powiedzieć? Podzielacie opinię czy macie innego faworyta - np C# lub inny? ;)
  • Odpowiedz
@atxe: Kilka lat dłubałem w embedded C. Ostatnio jeden projekt w c++. Zawodowo już pracowałem w Javie (żaden webdev).
Co do C++ to próg wejścia jest absurdalny ¯\(ツ)_/¯ Ksiązka Strosrupa opisująca go dokładnie to 1200 stron, do tego dużo zasad trzeba na pamieć. Ciągle ta masturbacja templejtami, lvalue, rvalue, referencja do rvalue może być tylko const, cała biblioteka standardowa, znowu referencje do lvalue za pomocą std::move. && && &
  • Odpowiedz