Wpis z mikrobloga

Aktualizacja z mojej strony, dodatkowo poza Money.pl o moim przypadku i akcji napisali:

NaTemat:
http://natemat.pl/246095,konto-w-zip-ie-i-wyludzenia-medyczne-tak-kantuja-przychodnie-i-szpitale
Oraz Bezprawnik (niestety autorka Pani Joanna Buchwałd-Musińska nie podała źródła czyli serwisu Wykop.pl):
https://bezprawnik.pl/lekarze-oszusci/

Jutro mija tydzień od mojego pierwszego wpisu i założonych przez was kont.
Pozwoliłem sobie zawołać plusujących pierwszy wpis aby przypomnieć o zerknięciu w wasze konta na ZIPie.

Jeżeli macie czerwony napis:

Trwa synchronizacja danych, prezentowane informacje mogą być niekompletne.


To oznacza, że jeszcze nie macie wyświetlanych wszystkich danych z systemu NFZ.

Jeżeli znajdziecie nieprawidłowości wstawiajcie info o nich pod tag: #medycznewyludzenia
To zmobilizuje innych do działania i pozwoli ocenić skalę.

EDIT: Zapomniałem dodać jeszcze jeden link. Zobaczcie, temat nadużyć w NFZ jest już znany od dawna, tutaj materiał TVN24 z 2014 roku, ani poprzednia "władza" ani obecna zdaje się zbyt mało robić w tej sprawie:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/przekret-dekady-system-nfz-pelen-fikcyjnych-zabiegow,456626.html
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Eskator: szacunek za tę akcję. Ja kiedyś miałem ten profil ZIP założyć i sprawdzić z ciekawości, ale zawsze jakoś było coś innego do roboty. Teraz na pewno to zrobię, dzięki za motywację.
  • Odpowiedz
@Eskator sprawdziłem, u mnie wszystko jest ok. Ale jakbym sprawdził konta moich dziadków, to tam by pewnie walki na miliony były, ale trudne to zweryfikowania w tej chwili.
  • Odpowiedz
@infamia: ja to robiłem tak, że na stronie ePAUP założyłem profil, a potem w skarbowym czy w ZUS go potwierdzałem z dowodem. Co do banku - nie mam pojęcia, ale chyba wystarczy konto, żeby profil zaufany założyć.

@STASZEK_WIERTARA: trzeba mieć konto w ZIP, a dopiero potem się logować chyba. To nie jest tak, że jak masz profil zaufany, to od razu konto w ZIP.
  • Odpowiedz
U mnie nie idzie sie zalogować no konto ZIP profilem zaufanym

"Błąd operacji

Podany operator nie istnieje w systemie, nie posiada uprawnień do wybranej opcji

lub nie wyraził zgody na logowanie się wybraną metodą.

Jeżeli już posiadasz konto w ZIP, a chcesz logować się za pomocą Profilu Zaufanego, zaloguj się loginem i hasłem do systemu ZIP, w ustawieniach systemu w sekcji "Zgody" pozycja Zgoda na uwierzytelnianie z wykorzystaniem Profilu Zaufanego,

zmień opcję
  • Odpowiedz
U mnie historia od 2009 roku pojawiła się już po dwóch dniach. Wizyty ginekologiczne, które realizowałam ostatnio, były przekłamane - raz, że opisane są jako "badanie ginekologiczne", a powinny być opisane jako "rutynowa wizyta" - nie byłam badana, zgłaszałam się tylko po tabletki antykoncepcyjne. Dodatkowo dopisano mi jakieś badanie mikrobiologiczne - nie miało to miejsca. Niby pierdoły, ale zastanawiam się, czy zgłosić to.
  • Odpowiedz
@Eskator:

naTemat:

– Wystarczy drobna pomyłka przy wpisywaniu numeru PESEL, zamiana jednej cyfry i taki przypadek ląduje na koncie niewłaściwej osoby – mówi w rozmowie z naTemat Andrzej Troszyński z mazowieckiego NFZ-u.


Ktoś tutaj ściemnia, nie wystarczy się pomylić o 1 cyferkę, bo istnieje coś takiego jak liczba kontrolna w numeru PESEL, wpisując 1 inną cyferkę PESEL jest nieprawidłowy.
  • Odpowiedz