Wpis z mikrobloga

Przestał mi działać jeden z dwóch posiadanych banków pamięci RAM na mojej micro ATX od AsRock B75M.
Próbowałem różne kombinacje z kościami, obie działają na pierwszym slocie, obie nie pracują na drugim slocie, na samym drugim slocie mam black screen. Przeleciałem sprężonym powietrzem, nie pomogło.
Problem występuje odkąd zamontowałem nowe chłodzenie na CPU (SPC Spartan 3 LT), montaż nie wymagał wyjmowania płyty głównej z obudowy, wyjąłem jedynie pamięci RAM, oczywiście odłączyłem od zasilania (hmmm, ale nie przytrzymałem po tym przycisku włączania aby pozbyć się resztki energii elektrycznej).
Co można zrobić, żeby drugi bank pamięci znowu zaczął działać? sprzęt do elektronika?
#komputery
  • 11
  • Odpowiedz
@kris12151: Zabewne tak, jedyna opcja to zabrać i delikatnie go igłą chwycić i naprostować ale do tego musisz wyciągnąć płytę z obudowy i zrobić to naprawdę precyzyjnie, możesz dać jeszcze zbliżenie na ten pin ?
  • Odpowiedz
@bi-tek: naprostowałem, ale jest w stosunku do reszty 2x krótszy. Odpala mi PC do Biosu, gdzie pokazuje, że mam 8gb ram (czyli tak jakby udało się naprawić). Na razie mam problem odpalić, ale pewnie z racji, że nie czyta dysku z Windowsem.
<2 minutes later>
Wszystko działa
  • Odpowiedz
@bi-tek: po naprostowaniu dawałem 50% szans, że to zadziała, bo krótki ten pin jest teraz. Teraz jakieś 50% szans, że po wyjęciu kości dalej będzie działać (nie sprawdzam nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz