Wpis z mikrobloga

@CppPolska: No i między innymi dokładnie w tym problem xD

Aczkolwiek chyba IDE jest gorsze niż sam język, bo jakby chociaż podpowiadało to i owo, to by było bardziej zjadliwe.
  • Odpowiedz
@Khaine: nawet najgorszy kod da się zrefaktoryzować. Naśmieć tak by kazdy zwatpił i dał ci extea czas na refaktoryzacje... Chyba ze projekt jest do zaorania razem z tobą to gorzej.
  • Odpowiedz
@lionbest: Nie siedzę w tym gównie sam, ale działka w której teraz rzeźbię jest niestety moja. U nas każdy ma swój zakres kału wydzielony dla siebie, wymieniamy się tylko gdy musimy (bo ktoś ma urlop np).

Ciężko będzie Ci zdobyc dodatkowe zasoby na projekt?


A po co firma ma zatrudniać jak nadal jakoś przędzie i jeszcze nie wali się wszystko na ryj? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a jakie ide


@Khaz: Tak stare, że nawet Google się go wypiera, a firma która go stworzyła nie istnieje od chyba kilkunastu lat ()
  • Odpowiedz
@Khaine: a czyli tylko ide nie podpowiada. Nie możesz użyć innego? Albo chociaż ctags/gnu global i edytor tekstowy?

Ah edytowałeś. Ale skoro ide nic nie daje (kompilujesz z niego?) to nie możesz go olać i robić to co wyżej pisałem?
  • Odpowiedz
Nie możesz użyć innego?


@Khaz: Podejrzewam, że gdyby to się dało przenieść na inne IDE i nie zwariować, to ktoś by to zrobił. Ale IMO nie da się, bo pliki projektów w tym IDE to nie są ani .hpp ani .cpp, on ma swój własny format z własną składnią i meta-#!$%@? (coś jak Qt, ale raczej sztywniejsze) i dopiero później to jest mielone do .hpp i .cpp. No i udało
  • Odpowiedz
@Khaine: rzuć okiem na to co pisałem, to nie potrzebuje nic poza kodem który trochę przypomina c/cpp. To jest tylko best effort ale daje nawigację i podpowiadanie, które zwykle jest poprawne:)
  • Odpowiedz