Wpis z mikrobloga

Aktualizując koło północny mapę http://prohibicja.info trafiłem na ciekawą rzecz - ograniczenie w miejscowości, która ma ledwie ~1300 mieszkańców, czyli Bemowo Piskie. Tutaj link do uchwały. Jest to aktualnie jedyny zakaz w warmińsko-mazurskm (jeżeli jest inaczej, niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu). Zastanawiałem się, po co w ogóle trudzić się z tym ograniczeniem patrząc jedynie na ilość mieszkańców. Ale na Wikipedii można przeczytać:

Jest to typowe osiedle wojskowe (tzw. „zielony garnizon”) położone w odległości ok. 15 km od Białej Piskiej i ok. 13 km od Orzysza. Najbliższy przystanek kolejowy znajduje się w Drygałach oddalonych o 5 km.

W Bemowie Piskim stacjonuje Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, który zabezpiecza ćwiczenia różnych rodzajów wojsk na poligonie Orzysz.

I chyba wszystko jasne :D Zakaz jest po to, żeby wojaki nie mogły pić... Nie będę tego komentował. Pozostawię to, jako ciekawostkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#warminskomazurskie #warmia #mazury #orzysz #prohibicja #wojskopolskie #dobrazmiana
  • 3