Wpis z mikrobloga

1. Jest sobie pewna szkoła

2. Jest ona finansowana przez lokalną gminę, jak zresztą niemal każda szkoła

3. Chodzą do niej dzieci z tej gminy

4. Demokratycznie wybrany przedstawiciel lokalnej gminy postanawia wywiesić na szkole tablice Dekalogu

5. W drugim końcu Polski jakaś banda wojujących ateistów w internecie stwierdza, że tak dobrze to nie ma i chce decydować za lokalną społeczność

6. Demokratycznie wybrany przedstawiciel gminy dochodzi do słusznego wniosku, że odpowiada przed mieszkańcami gminy, a nie przed jakąś bandą ateistów z internetu

7. W dość rozwleczonym liście wysyła ich na drzewo

8.?????

9. "Hurr durr tyrania!!! zamordyzm!!! prześladujo!!! My kcemy samodzielnie decydować o waszej szkole, wy głupie katole!!! Macie siem nas słuchać!!!".

Jak ja takim czymś gardzę.

Ludzie za swoje pieniądze utrzymują szkołę, nauczycieli, chodzą tam ich dzieci, ale jakieś typy z internetu przyjdą i będą im dyktować jak ta szkoła ma wyglądać bo taką mają chorą ideologię, że nie potrafią pilnować swoich spraw.

Jak jacyś gimboateusze chcą, to niech przejmą demokratycznie władzę w jakiejś gminie i będą mogli zrobić szkołę imienia Dawkinsa, z wielkim jego portretem nad głównym wejściem i nikt im tego nie zabroni.

Ale od cudzych ludzi, ich pieniędzy i ich dzieci wara.

#rakcontent #bekazlewactwa #shitwykopsays #gimboateizm #wiara #katolicyzm #4konserwy
L.....i - 1. Jest sobie pewna szkoła

2. Jest ona finansowana przez lokalną gminę, ...

źródło: comment_ZlNTr4kMJ0jtywr40ff6rCvJdv7MKvAY.jpg

Pobierz
  • 204
  • Odpowiedz
  • 69
@Lawrence_z_Arabii

To nie ty powinieneś o tym decydować, tylko rodzice dzieci, które do tej szkoły chodzą, zamordysto.


Państwo o tym decyduje wydając odpowiednie przepisy, drogie dziecko.

Nie potrafisz zrozumieć, że nie masz prawa rozkazywać innym wedle swojego widzimisię?


To się tyczy też płacenia podatków, zapinania pasów w samochodach, służeniu w armii, używaniu szczepionek itd.? Nie TY o tym decydujesz tylko państwo.

W większości szkoły są finansowane przez lokalne gminy bo państwo przerzuciło
  • Odpowiedz
co ty nazywasz wolnością, możliwość obszczywania krzyżami czy innymi ornamentami każdego miejsca żeby mniejszość wiedziała gdzie jej miejsce i kto tu rządzi.


@jajo_pandzianka: zakaż jeszcze wieszania polskich flag, żeby się mniejszość antypolska źle nie poczuła.

Katoliki to nieźle dzbany, jak nie zobaczą w urzędzie krzyża to zapomną kim są, a jak w szkole dekalogu to się powyrzynaja.


To raczej gimboateiści są tak niepewni swojego "racjonalizmu" że myślą iż na widok krzyża
  • Odpowiedz
Państwo o tym decyduje wydając odpowiednie przepisy, drogie dziecko.


@Kempes: A Polacy decydują o państwie.

To się tyczy też płacenia podatków, zapinania pasów w samochodach, służeniu w armii, używaniu szczepionek itd.? Nie TY o tym decydujesz tylko państwo.


Ja o tym decyduję, bo mogę się nie słuchać nawet mimo zakazów i nakazów państwa. Ba, mogę nawet zmienić państwo, jeśli takich jak ja będzie odpowiednio dużo.

Radzę ci zapoznać się z takim
  • Odpowiedz
do tej pory wahalem się czy jesteś #!$%@?, ale teraz już to wiem na pewno


@efem: wiadomo, każdy przeciwnik zamordyzmu, który chce oddać władzę w ręce lokalnych społeczności, jest właśnie taki.
  • Odpowiedz
  • 11
@Lawrence_z_Arabii

A Polacy decydują o państwie.


W wyborach.

Ja o tym decyduję, bo mogę się nie słuchać nawet mimo zakazów i nakazów państwa. Ba, mogę nawet zmienić państwo, jeśli takich jak ja będzie odpowiednio dużo.


To już trochę bezprawie ale oczywiście, że możesz. Najwyżej będziesz podlegał karom ustanowionym przez państwo.

A ja radzę Ci się douczyć, że przepływ pieniędzy między gminą a rządem centralnym nie jest jednokierunkowy.


A ja gdzieś pisałem, że
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii i tu jest problem z wami. Państwo jest chcąc nie chcąc obowiązkowe. Takie ustalenie cywilizacyjne. Jest to ogolnoswiatowy konsensus. Wasz klubik jest dobrowolny a wy go chcecie stawiać na równi z Państwem i traktować łącznie. Ja nie widzę analogii, mieszkając w Polsce jest oczywistym i koniecznym obecność symboliki tego Państwa. Natomiast symbolika religijna powinna ograniczać się do legalnych miejsc kultu bo tam jest jej miejsce. Pozwala to na słuszny odbiór sytuacji
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Naprawdę? Myślałem, że te czasy mamy już za sobą. Jeśli chcą indoktrynacji w szkole to niech sobie założą szkołę prywatna. Póki jest to szkoła publiczna musi działać na zasadach określonych przez państwo i byc wolna od religii.
  • Odpowiedz